Pomeranian Köpeği Hakkında BilgiPomeranian Köpeği Hakkında Bilgi

Pomeranian; oldukça sevimli, küçük köpek ırklarından birisidir. Sivri bir buruna ve dik kulaklara sahiptir. Tüylü bir köpek ırkıdır. Oyuncak bir köpeğe benzeyen bir yüzü vardır. Gözleri koyu renkli, parlak ve badem şeklinde gözleri vardır. Burunları siyah yada köpeğin normal rengi ile aynıdır. Kuyruğu öne doğru kıvrılmış şekildedir. Pomeranian köpeğinin boynunda yele vardır. Kürkü tek renkte olur. Kahverengi, kızıl, turuncu ve beyaz en çok gördüğümüz renkleridir. Bazıları çift renge de sahip olabilmektedir. Sosyal medyada oldukça popüler olan “Boo” isimli köpeğin ırkı budur.

Pomeranian sahibine karşı oldukça sadık bir köpektir. Apartmanda beslenmeye uygun ırklardan birisidir. Cesur ve inatçı bir köpek ırkıdır. Bekçilik özellikleri oldukça iyidir. Yetiştirilme tarzına bağlı olarak diğer köpeklere karşı sakin veya saldırgan olabilir. Yine yabancı insanlara karşı havlama eğiliminde olan bir köpek ırkıdır. Ev içinde bakılabilmekle beraber; sıcağa karşı biraz duyarlıdır. Sıcak havalarda serin yerlerde tutulmasında fayda vardır.

Tüyleri uzun ve sık olduğundan dolayı; sık sık fırçalanmalıdır.

Bu köpeklerin kökeni spitz ırkına dayanmaktadır. O köpeklere göre şu an çok daha küçüktür. Ortalama ağırlıkları 1-3 kg kadardır. Boy olarak ise; 18 ile 30 cm arasındadır.

Pomeranian satış fiyatlarına bakacak olursak; biraz yüksek fiyatlar karşımıza çıkıyor. 2018 yılı için araştırmalarımıza göre fiyatlar 5000-30000 TL arasında değişiyor.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ