Köpek Kıyafetleri

İnsanların en yakın dostu olarak nitelendirilen sevimli dostlarımız köpeklerin de tıpkı insanlar gibi bazı eşyalara ihtiyaçları vardır. Bu eşyalar arasında bulunan köpek kıyafetleri, köpek sahibi olan hayvan severlerin en çok tercih ettiği köpek eşyalarındadır. Köpek kıyafetlerinin estetik görünümü ve kullanımındaki işlevselliği köpek kıyafetlerine olan ilginin her gün biraz daha artmasa neden olmaktadır. Sevimli dostunuz için kıyafet bakmak ve özenerek aldığınız kıyafeti köpeğinizin üzerinde görmek her zaman eğlencelidir. Ancak köpeğiniz için alacağınız tüm eşyalarda olduğu gibi köpek kıyafeti satın alırken de dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar vardır. Öncelikle köpeğinize alacağınız kıyafetin üretildiği malzemeye dikkat etmelisiniz. Kendiniz için aldığınız kıyafetin kumaşına, kalitesine dikkat ettiğiniz oranda sevimli dostunuz için alacağınız kıyafetin de üretildiği kumaşa ve kalitesine dikkat etmeniz köpeğinizin rahatı için önemlidir. Kumaş kalitesi kötü olan bir köpek kıyafeti satın aldığınızda köpeğiniz kaşınabilir, kıyafetin içeresinde huzursuz olabilir ve kıyafeti çıkarmak isteyebilir. Bu nedenle köpeğinize alacağınız kıyafetin kalitesine özen göstererek satın almanız tavsiye edilmektedir.

Köpek kıyafetleri köpeğinizi soğuk ya da sıcak havalarda korumanıza yardımcı olur. Kış aylarında soğuk bir iklimde yaşıyorsanız köpeğinize köpek montu, köpek kazağı gibi köpek kıyafetleri ya da yağmurlu havalarda köpeğinizi ıslanmaktan korumak için köpek yağmurlukları tercih edebilirsiniz. Yaz aylarında ise köpeğinizi güneşten korumak için köpek t-shirt modelleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Köpek kıyafeti satın alırken yapılan en büyük hatalardan biri genellikle kıyafetin şirinliğine bakıp satın almaktır. Köpeğinize alacağınız kıyafetin şirin olması ve beğenerek almanız önemli olsa da asıl olan köpeğinizin köpek kıyafeti içerisinde rahat hissetmesidir. Köpek kıyafeti modelleri arasından seçim yaparken satın alacağınız köpek kıyafetinin köpeğinizin özelliklerine uygun olmasına da dikkat etmelisiniz. Köpek kıyafeti seçiminde köpeğinizin yaşına, büyüklüğüne, ırkına, tüy yapısına ve karakter özelliklerine göre bir köpek kıyafeti satın almanız köpeğinizin de kıyafetin içerisinde mutlu olmasını sağlayacaktır.

Köpek Yağmurluk

Köpek kıyafetleri çeşitleri arasında en çok tercih edilen kıyafetler olan köpek yağmurluk modelleri köpeğiniz için oldukça işlevseldir. Köpek yağmurlukları köpeğinizle yağmurlu günlerde yapacağınız yürüyüşlerde köpeğinizi yağmurdan ve soğuktan koruyacaktır. Köpeğiniz için kıyafet satın aldığınızda mutlaka köpek yağmurluklarından da satın almanızı tavsiye ederiz. Köpek yağmurlukları sevimli dostlarımız için özel üretilen kıyafetlerdir. Birçok farklı markanın birçok farklı modelde ürettiği köpek yağmurluklarını seçerken zorluk yaşayabilirsiniz. Ancak yukarıda bahsettiğimiz köpek kıyafetleri satın alırken dikkat edilecek unsurlara, köpek yağmurluk seçiminde de dikkat edilmelidir. Köpek yağmurluğunun köpeğinizin yaşına, boyutunu, ırk özelliklerine, tüy yapısına ve karakterine uygun olduğundan emin olmalısınız. Köpek yağmurluk modelleri küçük, orta ırk köpekler ve büyük ırk köpekler için özel olarak üretilmektedir. Köpek yağmurluğu satın almadan önce köpeğinizi mezura yardımıyla ölçmeniz ve satın alacağınız yağmurluğa ölçme işleminden sonra karar vermeli, ürünün ölçülerine dikkat ederek satın alma işlemeni gerçekleştirmelisiniz. Köpek yağmurluk modellerinin fiyatları, ürünün markasına, üretildiği kumaşın kalitesine, tasarımına ve menşeine göre farklılık göstermektedir.

Köpeğimi Kıyafet Giymeye Nasıl Alıştırabilirim?

Köpeğiniz ilk kez köpek kıyafeti giyecekse ona karşı sabırlı olmalı ve sevimli dostunuza kıyafet giymeye alışabilmesi için biraz zaman tanımalısınız. Köpekler genellikle köpek kıyafetlerini kolaylıkla benimser ve sorun çıkarmazlar ancak her köpeğin karakteri kendine özgüdür. Köpeğiniz ilk kez kıyafet giydiğinde huzursuz tavırlar sergilerse onunla konuşarak güvende olduğunu hissettirmeniz ve dışarıya çıkmadan önce dostunuzun kıyafete alışması için evde bir süre kıyafet içerisinde vakit geçirmesini sağlamanız tavsiye edilmektedir. Sevimli dostunuza alacağınız ilk köpek kıyafetin dar ya da bol olmamasına dikkat etmeli, köpeğinizin köpek kıyafeti içerisinde rahatça hareket edebildiğinden emin olmalısınız. Yavru köpekler yetişkin köpeklere oranla köpek kıyafetlerine daha çabuk adapte olurlar. Bu nedenle köpeğiniz henüz yavruyken köpek kıyafeti kullanımına alıştırılmalı ve böylece yetişkinlik döneminde sorun yaşama ihtimali ortadan kaldırılmalıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu