2020 İzmir Kedi & Köpek Aşı ve Veteriner Ücretleri

2020 yılında İzmir ilinde uygulanacak kedi, köpek aşı ve veteriner ücret tarifeleri belli oldu. Bildiğiniz gibi her ilin Veteriner Hekimler Odası o yıl için il içinde uygulanacak olan asgari ücret tarifesini belirlemektedir. İzmir ilinde hayvan sağlığı alanında faaliyet gösterenlerin uygulamaları gereken asgari ücret tarifesi ise İzmir Veteriner Hekimler Odası tarafından belirlenmiştir. Veteriner klinikleri, poliklinikleri, hayvan hastaneleri ve İzmir’de faaliyet gösteren diğer hayvan sağlığı kurum ve kuruluşları bu asgari ücret tarifesine uymak zorundadır. Odanın belirlediği fiyatlar asgari ücret tarifesidir, bunun altındaki fiyatlara işlem yapılamaz, üstünde fiyat belirlemek ise veteriner hekimin tercihidir.

2020 İzmir Veteriner Muayene Ücretleri

Hayvanın herhangi bir hastalıktan dolayı veya rutin muayenesinde uygulanacak olan fiyatları ifade etmektedir. Yapılacak olan tüm uygulamalar ve müdahaleler bu fiyatların haricindedir.

 • Büyükbaş Hayvan Muayene Ücreti: 100 TL
 • Küçükbaş Hayvan Muayene Ücreti: 90 TL
 • Kanatlı Hayvan Muayene Ücreti: 90 TL
 • Köpek Muayene Ücreti: 100 TL
 • Kedi Muayene Ücreti: 100 TL
 • Kafes Kuşları Muayene Ücreti: 55 TL
 • Sürüngen ve Kemirgen Muayene Ücretleri: 100 TL

Daha önce muayenesi ve tedavisi yapılan bir hayvanın tekrar muayene edilmesi yani kontrol muayenesi ücreti kedi ve köpekler için 50 TL, diğer pet hayvanları içinse 45 TL’dir.

2020 İzmir Kedi & Köpek Aşı Ücretleri

Kedi ve köpeklere uygulanan rutin aşıların 2020 yılı için uygulanacak fiyat listesi aşağıda yer almaktadır.

 • Kedi Karma Aşı: 100 TL
 • Köpek Karma Aşı: 100 TL
 • Kedi ve Köpek Kuduz Aşısı: 100 TL

Kedi ve köpeklere uygulanan başlıca aşılar bunlardır. Bunlar dışında uygulanan corona, bordotella, lyme, FeLC, FIV, tetanoz aşısı gibi aşıların ücretleri ise 100-150 TL arasında değişmektedir.

2020 İzmir Kısırlaştırma Ücretleri

En sık uygulanan cerrahi operasyon yöntemi olduğu için ve ayrıca bu konuda çok fazla bizlere soru geldiği için kedi ve köpeklerde kısırlaştırma ücretlerini de sizler ile paylaşmak istedik.

Erkek kedi kısırlaştırma ücreti 400 TL, erkek köpek kısırlaştırma ücreti ise köpeğin kilosuna göre değişmek ile beraber 450-600 TL arasındadır. Dişi kedilerde kısırlaştırma ücretleri 550 TL, dişi köpeklerde kısırlaştırma ücreti ise 600-800 TL arasındadır.

Diğer Uygulamalar

Kedi ve köpeklerde muayene, testler, radyoloji uygulamaları, laboratuvar testleri ve tedavi amacı ile uygulanan çok fazla yöntem vardır. Bunların hepsini burada sıralamamız mümkün olmamaktadır. Fakat öğrenmek istediğiniz konuyu aşağıdaki yorum bölümüne yazarsanız sizlere fiyat bilgisi ve diğer bilgileri verebiliriz.

İlgili Makaleler

5 Yorum

 1. İyi günler, yavru iken kaza sonucu ön sağ pati tendonu hasar gören iki yaşındaki kedinin şansı var mı?

 2. Merhabalar köpeğimde mantar hastalığı bulunmaktadır. Aşı fiyatını öğrenmek istiyorum, yardımcı olabilir misiniz?

 3. Haziran ayından beri kedimizi mantardan kurtarmak uğruna 5 veteriner değiştirdik. Yapılmayan mantar aşısı kalmadı. Sonradan zararlı olduğunu öğrendiğimiz kortizon iğnesine kadar deneme tahtasına döndü çocuk. En sonunda İstanbul Sahrayıcedid’te Vetmen Veteriner Kliniği’nden tamamen bağışıklık güçlendirmeye yönelik tedavi ve Ecosin ile yıkama sayesinde bu illetten kurtulduk. Bence İstanbul’da değilseniz arayın ve fikir alın Vetmen’den…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu