Veteriner Hekimlere Online Soru Sor – VetDestek

Evcil hayvan besleyenler veya hayvancılık ile uğraşanların aklına bakım, besleme, eğitim ve sağlık konuları başta olmak üzere birçok farklı konuda sorular mutlaka gelmektedir. Birçok kişi ise bu sorulara hızlı ve doğru bir şekilde cevap bulmak için çalışmaktadır. Günümüzde teknolojinin de gelişmesi ile beraber bu tarz sorulara doğru ve hızlı bir şekilde cevap bulma ihtimali de artmıştır. Evcil hayvanlar ile ilgili sorularınıza da online olarak veterinere soru sor sitesinden sorabilirsiniz. Sitede uzman veteriner hekimlere her türlü konuda soru sorabilir, sorunuza kısa süre içerisinde doğru bir şekilde cevap alabilirsiniz. Aynı zamanda VetBilgi bünyesindeki soru sor kısmından da sorularınızı uzmanlarımıza iletebilirsiniz.

Veteriner Hekimlere Soru Sor

Başta kedi, köpek, muhabbet kuşu, papağan olmak üzere her evcil hayvan sahibi evcil hayvanının sağlıklı bir şekilde yaşam sürmesini ister. Bunun için bakım, besleme, aşılama gibi her durum önemlidir ve hayvan sahipleri tüm bunları doğru bir şekilde yapmalıdır. Bir evcil hayvan doğumundan itibaren ilgiye ve en iyi şekilde bakıma ihtiyaç duyar. Yapılacak hatalar evcil hayvanın sağlığını etkilediği gibi bazen sizin sağlığınızı bile etkileyebilir. Bu nedenle doğru bilgi çok önemlidir.

Teknolojinin gelişmesi ve internetin neredeyse her eve ulaşması ile beraber insanların bilgiye ulaşma şansları oldukça artmıştır. Fakat bu durum aynı zamanda bir bilgi kirliliği de meydana getirmeye başlamıştır. Doğru bilgiyi bulmak daha doğrusu doğru bilgiyi seçebilmek her zaman mümkün değildir. Bu nedenle güvenilir kaynaklarda bilgi almak, güvenilir kaynaklara soru sormak önemlidir. Hele ki bu bir canlının bakımı, beslenmesi, sağlığı ile alakalı bir durumsa mutlaka bir uzmandan bilgi almak ve uzmana danışmak önemlidir.

Kedi ve köpeklerdeki sağlık sorunları ile ilgili olarak yapılması gereken en kısa sürede bir hayvan sağlığı kuruluşuna başvurmak olmalıdır. Bu konuya dikkat etmekte fayda vardır. Özellikle bazı sorun ve hastalıklarda erken teşhis ve tedavi hayati önem taşımaktadır.

Veterinere Soru Sor

Veterinerlere Online ve Ücretsiz Soru Sor

VetBilgi bünyesinde faaliyet gösteren kuruluşlarımızdan birisi olan VetDestek sitemizde 7/24 olarak veteriner hekimlere kedi ve köpek ırkları, bakımı, beslenmesi, eğitimi ve sağlığı gibi konularda sorular sorabilirsiniz. Tabi ki sadece kedi ve köpekler değil muhabbet kuşu, papağan, kanarya, akvaryum balıkları, hamster, tavşan, ginepig ve diğer tüm evcil hayvanlar ile ilgili sorular sorabilirsiniz.

VetDestek sisteminde sadece evcil hayvanlar ile ilgili sorular sorulmuyor! Sitemizde hayvancılık ile uğraşanların büyükbaş, küçükbaş, diğer çiftlik hayvanları ve kümes hayvanları ile alakalı sorular sorması da mümkündür. Sığır bakımı ve hastalıkları, koyun bakımı ve hastalıkları, keçi bakımı ve hastalıkları, tavuk bakımı ve hastalıkları ve diğer tüm çiftlik hayvanlarının bakımı, beslenmesi, sağlığı ve hastalıkları ile ilgili soruları veteriner hekimlere sorabilirsiniz. Online veteriner destek sistemi ile sorularınıza en kısa sürede cevap vermeye çalışıyoruz.

Platform üzerinde veteriner hekimlere sorduğunuz sorular ile alakalı olarak diğer evcil hayvan sahiplerinin görüş ve tecrübe paylaşmaları da mümkündür. Yani sizin sorduğunuz soru ile alakalı geçmişte tecrübe yaşamış bir evcil hayvan sahibinin görüşünü almanız, ondan öneri almanız ve onun tecrübesini dinlemenizde mümkündür.

Son olarak şunu belirtmekte fayda vardır. Özellikle sağlık ihmale gelmeyecek bir konudur. Herhangi bir evcil hayvanınızda göreceğiniz sağlık problemi veya hastalık durumunda yapılması gereken en kısa sürede veteriner hekime başvurmaktır. Detaylı bir anamnez almadan, muayene etmeden ve yardımcı tanı yöntemlerine başvurmadan teşhis yapmak ve tedavi önermek mümkün değildir. Bu nedenle teşhis yapmıyoruz veya tedavi önermiyoruz. Sadece sizleri doğru bir şekilde yönlendirmeyi amaçlıyoruz.

İlgili Makaleler

9 Yorum

  1. 3 haftalık yavru kedim var. Arka taraf iç bacak ve karın kısmında deri döküntüsü var. Bu normal mi?

  2. 2 yaşında kedim var, mantar enfeksiyonu kaptık. Veterinere götürdüm fakat veterinerimden pek memnun değilim açıkçası bulunduğum bölgede en ucuz veteriner olduğu için tercih ettim çünkü öğrenciyim ve kedimin masraflarını karşılamak benim için zor. Soracağım şey kedime antibiyotik ve 1 doz mantar aşısı yapıldı ve veterinerim Oceral sprey kullanmamızı istedi, kullanıyoruz fakat mantarlar ayağına ve ağızının içine kadar sıçradı. Tedavi sürecinde mantar yayılır mı? Ecosin tablet ile kedimi yıkayabilir miyim bu süreçte? Cevaplarsanız çok sevinirim çok üzülüyorum kedim için.

  3. Küçük bir civcivimiz var boyalı, yürürken halının altında olduğunu fark etmeden bastım. Nefes alıyor, ağzını açıyor, ayağına dokununca ayağını çekiyor ama gözleri kapalı kalkmıyor. Gözlerini açamıyor. Ölür mü yada ölmemesi için ne yapabiliriz? Evdeyiz durumu kötü yardımcı olabilir misiniz?

  4. Merhabalar, kedimin alt dudağında tüy dökülmesi ve şişkinlik oluştu, 1 aylık yavruları var. Sebebi ne olabilir ve nasıl geçer?

  5. Kedimin kuyruğunun ucunda sert kahverengi bir şey var. Dokunduğumuzda saldırıyor canı acıyor belli ki ne yapmamız gerekiyor.

  6. Yavru bir sultan papağanım var Hatay’dan yazıyorum 4 Aralık 2023 doğumlu yuvalıktan çıkmış nasıl bilmiyorum ayaklarının üzerinde duramıyor yan gövdesinin üzerine yatıyor parmaklarını elime aldığımda oynatabildiğini görüyorum ama ayakta duramıyor. Sizlerden ricam biz depremde birçok şeyimizi kaybettik buda ailemizden biri oldu ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Lütfen bana yardımcı olabilir misiniz ne yapabilirim?

  7. Sultan papağanının yemini doldurup kafesin dışında unutmuşum ve bayram olduğu için eve gelmedim. Bir kaç gün yemek yememiş maalesef ishal ve tüylerini kabartıyor, sürekli uyuyor. Ne yapmalıyım?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu