Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Personel Alımı (Nisan 2016)

Başta veteriner hekimler, ziraat mühendisleri ve gıda mühendislerinin merakla beklediği alım haberi gündeme geldi. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı 2016 yılının nisan ayı içerisinde 566 tanesi veteriner hekim olmak üzere toplamda 1677 adet sözleşmeli personel almayı planlıyor. Bu alım için ÖSYM tarafından nisan ayı içerisinde duyuru yapılacak.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı olan Faruk Çelik konu ile ilgili şu şekilde bir açıklama yaptı: “Bakanlığımız il, ilçe ve kuruluş müdürlüklerine 566 veteriner hekim, 550 ziraat mühendisi, 400 gıda mühendisi, 80 su ürünleri mühendisi, 10 balıkçılık teknolojisi mühendisi ve 71 harita mühendisi olmak üzere toplam 1677 sözleşmeli personel alımı yapılacaktır. Sözleşmeli personel yerleştirme işlemleri başvurularına ilişkin duyuru nisan ayı içinde ÖSYM Başkanlığının internet sitesinde ilan edilecektir.”

2014 yılı KPSS sınavından sonra veteriner hekimler ve ziraat mühendisleri atama için personel alım haberlerini merak ile bekliyordu. Fakat bu süreç içerisinde çok küçük oranlarda alım yapıldı. Yeni hükümetin kurulması ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına Faruk Çelik’in gelmesi ile beraber alım haberleri duyulmaya başlamıştı. Geçen haftalarda yine Faruk Çelik 2016 yılı içerisinde bakanlık bünyesine yeni personel alınacağını duyurmuştu. Bu haber ile ilk alımın kısa süre sonra gerçekleşeceği görülmüş oldu.

Başta veteriner hekimler olmak üzere bu haberi bekleyen herkese şimdiden hayırlısı olmasını diliyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu