2020 Köpek Aşı ve İç-Dış Parazit Uygulaması Fiyatları

2020 yılı köpek aşıları ile iç ve dış parazit uygulama fiyatları odaların açıklamaları ile belli olmaya başladı. Ülkemizde veteriner hekimlerin uygulayacağı asgari ücret tarifeleri Veteriner Hekim Odaları tarafından belirlenmektedir. Köpek aşı fiyatları, iç parazit uygulamaları fiyatları ve dış parazit için ense damlası fiyatları yine odaların belirlediği fiyatlar üzerinden yapılmaktadır.

Köpeklere uygulanan aşılar, iç parazit tabletleri ve ilaçları, ense damlaları için uygulanacak fiyat listeleri aşağıda yer almaktadır. Bu fiyat listesini hazırlarken İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa gibi büyük illerimizi dikkate alarak hazırladık. Bulunduğunuz bölgedeki fiyat listesini merak ediyorsanız aşağıdaki yorum bölümünden sorabilirsiniz.

2020 Köpek Aşı Fiyatları

Köpeklere başlıca uygulanan aşılar; karma aşı, kuduz aşısı, corona virüs aşısı, B.Bronchiseptica aşısı, Lyme aşısı ve mantar aşısıdır. Köpeklerde oldukça şiddetli seyreden bazı enfeksiyöz hastalıklara karşı koruma sağlamak ve köpeğinizin sağlıklı bir yaşam sürmesine destek olmak için aşıları mutlaka düzenli bir şekilde yaptırmalısınız. Aşı uygulamaları veteriner hekiminiz başka bir şekilde tavsiye etmediği sürece genellikle 45-60 günlükken başlar ve ilk dozlar birçok aşı çeşidi için tekrarlı olarak yapılır. Sonrasında ise birçok aşının yıllık tekrarları yapılmaktadır. Tetanoz aşısı gibi bazı aşılar ise gerekli durumlarda uygulanmaktadır.

Tüm aşıların ayrı ayrı önemi vardır. Fakat karma aşı parvoviral enteritis, distemper gibi çok şiddetli seyreden, ciddi enfeksiyonlara ve maalesef ölümlere neden olabilen hastalıklara karşı koruma sağladığı için oldukça önemlidir ve zamanında mutlaka yapılmalıdır. Yine diğer aşılarında önemi büyüktür.

 • Köpek Kuduz Aşısı: 90-120 TL
 • Köpek Karma Aşı: 90-120 TL
 • Köpek Corona Virüs Aşısı: 90-120 TL
 • Köpek B.Bronchiseptica Aşısı: 90-120 TL
 • Köpek Lyme Aşısı: 120-160 TL
 • Köpek Mantar Aşısı: 140-200 TL

2020 Köpek İç Parazit Fiyatları

Aşılar ile beraber iç parazit uygulamaları da oldukça önemlidir. İç parazit uygulamaları köpeğinizin sağlığı için önemli olduğu kadar sizin sağlığınız için de önemlidir. Köpeğinize düzenli olarak iç parazit uygulamalarını yaptırmalısınız. Kullanılacak ürünlere ve kullanım sıklığına veteriner hekim karar vermelidir. Veteriner hekim gerekli muayeneleri yapar ve risk faktörlerini değerlendirerek köpeğinize uygun bir takvim çıkarır.

Köpeklerdeki iç parazit uygulamaları yavru köpeklerde şurup olarak, sonrasında ise tablet veya enjektabl olarak yapılabilmektedir.

 • Köpek İç Parazit (Tablet): 75-120 TL
 • Köpek İç Parazit (Enjektabl): 75-120 TL

2020 Köpek Dış Parazit Fiyatları

Özellikle bit, pire, kene gibi dış parazitleri köpeğinizden uzak tutmak için dış parazit uygulamaları da düzenli olarak yapılmalıdır. Genellikle dış parazit uygulamaları ense damlası şeklinde yapılmaktadır. Veteriner hekim hangi sıklıkla yapılacağına karar verir. Köpeğin evde veya dışarıda bakılması başlıca kriterdir. Evde bakılan köpeklerde ara biraz daha uzun olabilirken, dışarıda bakılan köpeklerde daha sık bir şekilde dış parazit uygulamaları yapılmalıdır.

 • Köpek Dış Parazit: 60-75 TL
 • Köpek İlaçlı Banyo Uygulaması: 120-140 TL

Hem köpeğinizin sağlığı için, hem de kendi sağlığınız için aşıları ve parazit uygulamalarını ihmal etmeyin, veteriner hekiminizin önerdiği şekilde uygulamalara devam edin.

İlgili Makaleler

2 Yorum

 1. Merhabalar, ben köpeğime iç ve dış parazit yaptırdım bugün, iki ay önce 125 TL almışlardı. Bugün 170 TL alındı, acaba aşı olurken muayene ücreti falan mı alınıyor? İstanbul Sultangazi’de yaptırdım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu