Altıeylül Sokak Hayvanları Geçici Bakım Evi

Altıeylül Sokak Hayvanları Geçici Bakım Evi 2007 yılında Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından 30 hayvan kapasiteli olarak hizmete başlamıştır. Bu barınak Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Çevre Koruma ve Denetim Şube Müdürlüğü’ne bağlı olarak hizmet vermektedir. Barınak; 4 veteriner hekim, 1 veteriner teknikeri, 1 uzman personel, 1 büro elemanı, 2 temizlik işçisi, 3 hayvan nakil aracı görevlisi ve 5 bakıcı personelle sahipsiz sokak hayvanlarının rehabilitasyonu amacıyla hizmetlerini sürdürmektedir. Günümüzde 250 hayvan kapasitesine ulaşmıştır. Barınak; yetişkin köpek bölümü, yavru ve yavrulu anne bölümü, klinik bina, idari bina, kedi evleri, yasak ırklar A ve B blokları, hasta ve sakat bakım üniteleri ve uyuz bakım ünitesi birimlerinden oluşmaktadır.

Barınakta sokak hayvanlarının kısırlaştırma işlemleri, sokak hayvanlarının muayene ve tedavisi, aşıları ve çeşitli uygulamalar yapılmaktadır. Sokakta yaşayabilecek durumda olan hayvanlar yapılan işlemlerden ve kuduz aşısından sonra kulak küpesi ve çip takılarak uygun yerlere tekrar bırakılmaktadır. Sokakta yaşamaya uygun olmayanlar ise barınakta misafir edilmektedir.

Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri 14:00-16:00 saatleri, cumartesi günleri ise 10:00-12:00 saatleri arasında ziyarete açıktır. İsteyenler belirli prosedürlere uymak koşuluyla hayvan sahiplenebilmektedir.

Adres: Ovaköy Mahallesi/Balıkesir

Telefon: 0266 292 10 04

Sahipsiz sokak hayvanı ihbarları günün her saati; Alo 153 ve 444 40 10 numaralı çağrı merkezinden ilgili yerlere iletilebilir.

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu