Köpeğime Hangi İsmi Vermeliyim? Köpek İsim Önerileri

Yeni köpek sahiplenenlerin veya köpek sahiplenmeyi düşünenlerin en çok heyecan duydukları konulardan birisi köpekleri için isim seçimidir. Köpekler için isim seçimi aslında çok kolay gibi görünse de, birçok kişiyi uzun süre kararsız bırakan bir süreçtir. Bazen kolaylıkla isim seçimi yapılırken, bazen bu süreç oldukça uzamaktadır. Tabi ki yeni bir dost ediniyorsunuz ve onunla yıllarınızı paylaşacaksınız. Bundan sonraki hayatında ona nasıl sesleneceğiniz, ona nasıl hitap edeceğiniz oldukça önemli ve böyle bir durumda kararsız kalınması da doğaldır.

Köpeğe İsim Verirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İsim seçimi yapmadan önce dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Önünüze listeyi almadan önce bu konuları bilmek ve ona göre davranmak sizin avantajınıza olacaktır. Öncelikli olarak köpeğinizin ırkı, cinsiyeti ve rengi oldukça önemli konulardır. Köpeğinizin bu özelliklerini dikkate alarak seçim yapmanız daha kolay olacaktır. Örnek olarak iri bir ırk köpeğe “minik” ismini vermek veya beyaz bir köpeğe “kara” demek çok mantıklı olmayacaktır.

Aynı zamanda köpeğinize verilecek olan ismin sizin tarafınızdan da kolay söylenebilir olması önemlidir. Çok uzun isimler koyduğunuzda her seferinde köpeğinize ismi ile seslenmek zor olacaktır. Bu nedenle sizin içinde kolay söylenebilir olan ve mümkünse kısa isimleri seçmek daha doğru olacaktır.

Köpeğime Hangi İsmi Vermeliyim?

Köpeğinize vereceğiniz isim artık uzun bir süre sizinde en çok kullanacağınız kelimelerden birisi olacaktır. Bu nedenle isim seçiminde rahatlıkla kullanabileceğiniz bir seçim yapmalısınız. Aynı zamanda toplum içinde de rahatlıkla kullanabileceğiniz bir isim vermeniz mantıklı olacaktır. İsim verirken köpeğinizin ırkı, rengi ve cinsiyetini göz önünde bulundurarak en uygun isim seçimini yapmanız gerekir. Sizlere tavsiyemiz isim önerilerine göz gezdirin ve hoşunuza giden, uygun isimleri bir kenara not edin. Sonrasında ise seçenekleri mümkün olduğunca azaltın. Seçenekleri 5 veya 10 taneye kadar indirin ve sonrasında çevrenizden de görüş alarak en ideal isimi seçin.

Köpek İsim Önerileri

Sizlere köpeğiniz için kullanabileceğiniz bazı isim önerileri sunacağız. Tabi ki bunlar sadece önerilerdir ve en çok kullanılan köpek isimleri arasında yer almaktadır. Bunların dışında yüzlerce, binlerce farklı isim seçeneği mevcuttur. Bunlar dışında da isim seçebilirsiniz. Sizlere elimizden geldiğince yardımcı olabilmek adına böyle bir isim listesi hazırlamak istedik. Burada erkek köpek isimleri ve dişi köpek isimleri listesini ayırmaya gerek duymadık. Birçok isim her iki cinsiyet içinde kullanılabilmektedir. Zaten erkek ve dişiler için özel olan isimleri sizlerde kolaylıkla tahmin edebileceksiniz.

KöpükGoldLusi
PaşaKremaMarla
HeraBaşkanLola
TarçınReksAyaz
PamukZıpırKahve
PatiBebekRomeo
MayaBafiLoki
ŞilaVotkaPuppy
MiaJoeToni
KaraBenekKaptan
ZeytinRakıLord
BademKarmenÇomar
OscarMarcoTosun
LuckyJasminNaz
ÇakılCadıPuki
ŞansGazozPia
ArefDivaCindy
IceMasumSosis
LeoArthurKaju
BulutCanoKuzey
AryaDaliMasal
MishaCesurPofuduk
ÇikoBiberTeo
FındıkArapKartal
RexKızımRody
AteşMişaÇirkin
BellaKarakızWaffle
LokumKokoBia
KralHeraYavru
BakımFişekKöfte
BadiEmmaShot
ŞekerMikiBabi
EfeTomiPaşha
ParsTysonPoncik
ŞivaYamanBoris
ZilliZorbaKumsal
PascalUğurluAlf
ReisVikiKöpüş
KukiRustyAsil
HaydutNoelBihter
MexSandyRio
HektorSambaLayla
OdinLizaBuz
PabloCookiePaspas
MikaKırpıkLaki
GaripKaramelMinik
KarabaşKurtAsena
AkbaşLesiJessy
HerkülFoxyİncir
SezarKontRafi
EvaDarkMango
ÇilekRudyŞef
LatteTomObi
ÇapkınVictorMisa
LilyTorunBıcır
LenaPoloGinger
VegasMollyLex
ViskiSusamBony
SakızŞirinOğluş
BoboGipsyBöcük

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu