VetBilgi

Köpeğime Hangi İsmi Vermeliyim? Köpek İsim Önerileri

Köpek Eğitim Merkezi Çiftliği

Online Pet Shop

Köpeğime Hangi İsmi Vermeliyim? Köpek İsim Önerileri

Yeni köpek sahiplenenlerin veya köpek sahiplenmeyi düşünenlerin en çok heyecan duydukları konulardan birisi köpekleri için isim seçimidir. Köpekler için isim seçimi aslında çok kolay gibi görünse de, birçok kişiyi uzun süre kararsız bırakan bir süreçtir. Bazen kolaylıkla isim seçimi yapılırken, bazen bu süreç oldukça uzamaktadır. Tabi ki yeni bir dost ediniyorsunuz ve onunla yıllarınızı paylaşacaksınız. Bundan sonraki hayatında ona nasıl sesleneceğiniz, ona nasıl hitap edeceğiniz oldukça önemli ve böyle bir durumda kararsız kalınması da doğaldır.

Köpeğe İsim Verirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İsim seçimi yapmadan önce dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Önünüze listeyi almadan önce bu konuları bilmek ve ona göre davranmak sizin avantajınıza olacaktır. Öncelikli olarak köpeğinizin ırkı, cinsiyeti ve rengi oldukça önemli konulardır. Köpeğinizin bu özelliklerini dikkate alarak seçim yapmanız daha kolay olacaktır. Örnek olarak iri bir ırk köpeğe “minik” ismini vermek veya beyaz bir köpeğe “kara” demek çok mantıklı olmayacaktır.

Aynı zamanda köpeğinize verilecek olan ismin sizin tarafınızdan da kolay söylenebilir olması önemlidir. Çok uzun isimler koyduğunuzda her seferinde köpeğinize ismi ile seslenmek zor olacaktır. Bu nedenle sizin içinde kolay söylenebilir olan ve mümkünse kısa isimleri seçmek daha doğru olacaktır.

Köpeğime Hangi İsmi Vermeliyim?

Köpeğinize vereceğiniz isim artık uzun bir süre sizinde en çok kullanacağınız kelimelerden birisi olacaktır. Bu nedenle isim seçiminde rahatlıkla kullanabileceğiniz bir seçim yapmalısınız. Aynı zamanda toplum içinde de rahatlıkla kullanabileceğiniz bir isim vermeniz mantıklı olacaktır. İsim verirken köpeğinizin ırkı, rengi ve cinsiyetini göz önünde bulundurarak en uygun isim seçimini yapmanız gerekir. Sizlere tavsiyemiz isim önerilerine göz gezdirin ve hoşunuza giden, uygun isimleri bir kenara not edin. Sonrasında ise seçenekleri mümkün olduğunca azaltın. Seçenekleri 5 veya 10 taneye kadar indirin ve sonrasında çevrenizden de görüş alarak en ideal isimi seçin.

Köpek İsim Önerileri

Sizlere köpeğiniz için kullanabileceğiniz bazı isim önerileri sunacağız. Tabi ki bunlar sadece önerilerdir ve en çok kullanılan köpek isimleri arasında yer almaktadır. Bunların dışında yüzlerce, binlerce farklı isim seçeneği mevcuttur. Bunlar dışında da isim seçebilirsiniz. Sizlere elimizden geldiğince yardımcı olabilmek adına böyle bir isim listesi hazırlamak istedik. Burada erkek köpek isimleri ve dişi köpek isimleri listesini ayırmaya gerek duymadık. Birçok isim her iki cinsiyet içinde kullanılabilmektedir. Zaten erkek ve dişiler için özel olan isimleri sizlerde kolaylıkla tahmin edebileceksiniz.

Köpük Gold Lusi
Paşa Krema Marla
Hera Başkan Lola
Tarçın Reks Ayaz
Pamuk Zıpır Kahve
Pati Bebek Romeo
Maya Bafi Loki
Şila Votka Puppy
Mia Joe Toni
Kara Benek Kaptan
Zeytin Rakı Lord
Badem Karmen Çomar
Oscar Marco Tosun
Lucky Jasmin Naz
Çakıl Cadı Puki
Şans Gazoz Pia
Aref Diva Cindy
Ice Masum Sosis
Leo Arthur Kaju
Bulut Cano Kuzey
Arya Dali Masal
Misha Cesur Pofuduk
Çiko Biber Teo
Fındık Arap Kartal
Rex Kızım Rody
Ateş Mişa Çirkin
Bella Karakız Waffle
Lokum Koko Bia
Kral Hera Yavru
Bakım Fişek Köfte
Badi Emma Shot
Şeker Miki Babi
Efe Tomi Paşha
Pars Tyson Poncik
Şiva Yaman Boris
Zilli Zorba Kumsal
Pascal Uğurlu Alf
Reis Viki Köpüş
Kuki Rusty Asil
Haydut Noel Bihter
Mex Sandy Rio
Hektor Samba Layla
Odin Liza Buz
Pablo Cookie Paspas
Mika Kırpık Laki
Garip Karamel Minik
Karabaş Kurt Asena
Akbaş Lesi Jessy
Herkül Foxy İncir
Sezar Kont Rafi
Eva Dark Mango
Çilek Rudy Şef
Latte Tom Obi
Çapkın Victor Misa
Lily Torun Bıcır
Lena Polo Ginger
Vegas Molly Lex
Viski Susam Bony
Sakız Şirin Oğluş
Bobo Gipsy Böcük
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ