Köpek ve Kedi Kısırlaştırma Ücretleri

Bu konu ile ilgili çok fazla soru geldiğinden dolayı konuya açıklık getirmek istedik. Kısırlaştırma operasyonu kedi ve köpeklerde en çok yapılan operasyondur. Hem dişi olsun, hem erkek olsun yavru almak istemeyen kişilerin evcil hayvanlarını kısırlaştırmaları birçok anlamda faydalıdır. Kısırlaştırma ile ilgili ücret soruları sürekli gelmektedir. Bu soruya genel bir cevap verelim.

Her ilde Veteriner Hekimler Odası yer almaktadır. Bu odaları her yılın başında o yıl için uygulanacak asgari ücretleri belirlerler. Veteriner klinikleri, poliklinikleri ve hayvan hastaneleri bu asgari tarifeye uymak zorundadır. Yani bu fiyatların altında çalışamazlar. Aynı zamanda her ildeki Veteriner Hekimler Odası farklı fiyatlar belirleyebilirler. 2016 yılı için asgari fiyatlar bellidir.

Bahsettiğimiz gibi her ildeki fiyatlar farklılık göstermektedir. Bu nedenle tüm illeri buraya yazmamız mümkün değildir. Fakat bu işlemlerin en çok yapıldığı bazı illerdeki asgari ücretleri verirsek sizler için bir ipucu olacaktır.

İstanbul Kısırlaştırma Fiyatları

Dişi Köpek: 600-935 TL
Dişi Kedi: 390-430 TL
Erkek Köpek: 310-440 TL
Erkek Kedi: 250 TL

Ankara Kısırlaştırma Fiyatları

Dişi Köpek: 500-600 TL
Dişi Kedi: 400 TL
Erkek Köpek: 300-350 TL
Erkek Kedi: 250 TL

İzmir Kısırlaştırma Fiyatları

Dişi Köpek: 380-550 TL
Dişi Kedi: 330 TL
Erkek Köpek: 275-400 TL
Erkek Kedi: 220 TL

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Köpeğim çok zayıf ve hiç kilo aldıramıyorum küçüklüğünden beri böyle o kadar iştahsız ki tavuk mama hiç bir şeyi adam akıllı yemiyor. Vitaminden kemik güçlendiricisine kadar her şeyi denedim. Ne önerirsiniz? Kısırlaştırsam daha rahat kilo alır mı?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu