Veteriner Hasta Takip Programları

Bu konumuz özellikle klinik sahibi veteriner hekimleri ilgilendirmektedir. Kliniklere gelen hastaların genel bilgileri, aşı durumları, muayene ve tedavi geçmişleri ve mali geçmişleri gibi birçok konuyu takip etmek oldukça önemlidir. Hem düzenli bir klinik süreci hem de hastalara ve hasta sahiplerine rahat ulaşım açısından bu takibin mutlak gerekli olduğunu söyleyebiliriz. Takip için birçok kişi veteriner hasta takip programlarını kullanmaktadır. Bu anlamda çok sayıda program görmemiz mümkündür. Bu programlardan bazıları ücretli, bazıları ücretsizdir. Genel olarak birçok program birbirine yakındır ama ufak farklılıklar, avantajlar ve dezavantajlar söz konusudur.

Klinik sahibi veteriner hekimlerin kullanabileceği bazı veteriner hasta takip programlarını bu konumuzda vereceğiz. Kısaca bu programların özelliklerinden, avantajlarından ve dezavantajlarından bahsedeceğiz. Bu verdiğimiz programlar bu anlamda en sık kullanılan programlardır. Tabi ki bunun dışında birçok program bulmanız söz konusudur.

ProKlinik Veteriner Hasta Takip Programı

Bu program ile kliniklerin genel işleyişini kolaylıkla takip edebilirsiniz. Hasta kayıtları ve kayıtlı hastaların detaylı bilgileri, randevular, aşılar ve aşı takibi ile mali takibinizi bu program üzerinden yapabilirsiniz. Yine randevular ve aşılar için tek tık ile kolaylıkla SMS ve mail gönderebilirsiniz. Bunun dışında programın birçok özelliği vardır. Programın arayüzü oldukça basit ve rahatlıkla kullanılabilecek seviye de görünüyor. Bu programın en büyük özelliği bilgisayara kuruluma gerek olmamasıdır. Bu program web üzerinden çalışmaktadır. Size verilen kullanıcı adı ve şifre ile beraber programın web sitesi üzerinden giriş yaparak size özel panele ulaşabilirsiniz. Ücretli bir programdır ve yıllık bazda ücret alınmaktadır.

CetaSoft Veteriner Programı

Bu program özellikle çiftlik hayvanları alanında çalışan veteriner hekimler için uygun bir programdır. Program sayesinde hasta bilgilerini kaydebilir ve dilediğiniz zaman detaylı görüntüleyebilirsiniz. Aşıları, muayene ve tedavileri kaydedebilirsiniz. Aynı zamanda sürü bazında takip gerçekleştirebilirsiniz. Yine programın önemli özelliklerinden birisi ilaç ve medikal malzemelerin takiplerini ve stok durumunu rahatlıkla takip edebiliyor olmanız. Bunun dışında fatura gibi mali işlemlerinizi de takip edebilirsiniz. Bu program bilgisayar üzerinde çalışmaktadır. Otomatik yedekleme sistemi sayesinde yedekler düzenli olarak alınmaktadır. Ücretli bir programdır ve tek seferlik lisans ücreti ödemektesiniz.

Hasvet E-Vet Veteriner Programı

Tüm veteriner hekimlerin kullanımı için uygun bir programdır. Genel hasta bilgileri, aşı takibi, muayene ve tedavi bilgileri, bakım ve beslenme bilgileri gibi genel bilgileri kolaylıkla kaydedebilir ve dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Yine stok kayıtlarını, alacak ve verecekleri takip edebilirsiniz. Bu programın en büyük özelliği Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının onayladığı ruhsatlı ilaçların bilgilerinin programda yer almasıdır.

VetPractice Veteriner Programları

Firma pet klinikleri, hayvan hastaneleri ve çiftlikler için her birinin kullanımına uygun programlar sunmaktadır. Programdan hasta ve hasta sahibi bilgileri, aşı detayları gibi birçok ana faktöre ulaşabilirsiniz. Yine cari hesaplarınızı program ile takip edebilirsiniz. Programın özelliğine göre hasta bilgilerine röntgen bilgilerini, laboratuvar bilgilerini ve diğer uygulamaları kolaylıkla ekleyebilirsiniz. Özellikle her ihtiyaç için ayrı bir program ile çözün sunması bu programın en büyük avantajları arasında yer alıyor. Tek seferlik bir ücreti vardır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu