VetBilgi

2017 Veteriner Hekim Ücret Tarifesi2017 Veteriner Hekim Ücret Tarifesi

Veteriner hekimin yaptıkları uygulamalardan alacakları asgari ücretleri bağlı oldukları Veteriner Hekimler Odası belirlemektedir. Her ilde yer alan Veteriner Hekimler Odası o yıl boyunca uygulanacak asgari ücretleri bildirirler ve hayvan sağlığı alanında hizmet vermekte olanlar bu asgari ücret tarifesine uymak zorundadır. 2017 yılı için birçok Veteriner Hekimler Odası asgari ücret tarifesini belirtmiştir ve veteriner hekimler bu ücretlere uymaya başlamıştır. Özellikle pet sağlığı alanında yoğun hizmet verilen iller olan; İstanbul, İzmir, Ankara gibi illerde bazı uygulamalar için uygulanacak asgari ücret tarifesi aşağıdaki gibidir.

Uygulama İstanbul Ankara İzmir
Aşı ve Parazit Uygulamaları
Köpek Karma Aşı  70  70
Köpek Kuduz Aşısı  60  70
Köpek Corona Aşısı  70
Köpek Bronşin Aşısı  70
Köpek Lyme Aşısı  85
Köpek Mantar Aşısı
Kedi Karma Aşı  70  70
Kedi Kuduz Aşısı  60  70
Kedi Lösemi Aşısı  70
Kedi Mantar Aşısı
Köpek İç Parazit Uygulaması  45
Köpek Dış Parazit Uygulaması  30
Kedi İç Parazit Uygulaması  30-45
Kedi Dış Parazit Uygulaması  20
Enjeksiyon ve Serum Uygulamaları
Köpek Kas İçi Enjeksiyon  35  30
Köpek Diğer Enjeksiyonlar  35-45  30
Köpek Serum Uygulaması
Kedi Kas İçi Enjeksiyon  35
Kedi Diğer Enjeksiyonlar  35-45
Kedi Serum Uygulaması  70
Labaratuvar Testleri ve Diğer Bazı Uygulamalar
Tam Kan Tahlili  85
Serum Biyokimyasal Testleri  20
İdrar Muayenesi  85
Deri Kazıntısı Muayenesi  65
EKG  120
Röntgen  110  90
Ultrason  175-320  165
Cerrahi Bazı Uygulamalar
Dişi Köpek Kısırlaştırma  660-1000  600
Erkek Köpek Kısırlaştırma  340-485  450
Dişi Kedi Kısırlaştırma  450 350
Erkek Köpek Kısırlaştırma  275  250

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. blank Ümran dedi ki:

  Bu fiyatları uygulayan vicdan sahibi bir veteriner var mı Anadolu yakasında? Bir dış parazit uygulamasına 60 TL veriyorum.

 2. blank Hayvansever dedi ki:

  Gerçekten çılgın fiyatlar. Avrupa’da bile daha az verirdim. Dişi kedilerin kısırlaştırılması orada 150 yaklaşık liraya geliyor. Türkiye’de ise 3 sene önce 250 verdim. Şimdi ise 450 oldu. Veteriner arkadaşım olmasaydı bahçemizde bugün 180 olurdu. Kliniklere 15 liraya gelen aşılar 80-90 TL’ye uygulanıyor. Açgözlü veteriner hekimler odası batsın. Fiyatlar daha düşük olsa, daha çok insan hayvan getirip hepimiz daha fazla kazanabilirdik. Veterinerler, sahipler ve hayvanlar.

 3. blank Figen dedi ki:

  Ümran hanım merhaba, dış parazit uygulamasını kendinizde yapabilirsiniz. Ensesine yalayamayacak şekilde yapınız. Ama iç paraziti veterinerde yaptırırsınız.

 4. blank Günay dedi ki:

  Merhaba, pincher cinsi, 8 yaşında bir köpeğimiz var. Hemosefali tanısı kondu ve şant takılması gerekiyormuş. Ameliyat için İstanbul veteriner fakültesini düşünüyoruz. Sizin tavsiyeniz olur mu? Fiyat tahmini ne olur? Teşekkürler.

 5. blank Gamize dedi ki:

  Bende bu akşam kreşten çocukları aldıktan sonra ufak yavru bir köpeği ezdim. Yolda ortada yatıyormuş ama arabam yüksek ve tam dönüş yeri olduğu için görmedim. Hala mutsuz ve huzursuzum. Okulumuzun sahibi aradı, veterineri aldı götürdü. Arka bacaklarından biri kırık, diğerinde de bir şey var dedi ama tam hatırlamıyorum. Birini alçıya alacak ancak diğeri için ameliyat yapacak. Çocuklar küçük olduğu için veterinere gidemedim. İç kanama olmazsa 2 gün sonra ameliyat edecek. İnşallah bir şey olmadan kurtulur. Benimde sorum bu işlemler aşağı yukarı ne kadar tutar? Bende kendimi hazırlayayım. Bilemiyorum hiç böyle bir şey ile karşılaşmadım daha önce. Teşekkür ederim.

 6. blank Hamit Ak dedi ki:

  Yaklaşık olarak 4 yaşlarında bir erkek kedim var. Bundan iki hafta önce karnının yan tarafında içten bir şişlik fark ettik. Ancak pek fazla önemsemedik. Yaklaşık 2-3 gün sonra bu şişliğin dışarı vurduğunu gördük, veterinere durumu anlatıp sorduk, o da bir antibiyotik (şurup) ve pomat yazdı. Sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez kullandık. Ayrıca yakalık alıp taktık. İlaçlar bitti fakat yara daha da açılarak büyüdü. Durmadan yakalıkla yaranın olduğu yer kaşımaya çalışıyor. Maddi durumum iyi olmamakla beraber bu durumda kediye yardım edecek veya bize bir yol gösterecek hayırsever bir veteriner yok mu?

BİR YORUM YAZ