Dünya’nın En Ünlü 12 Kedisi

Yaşamımızda bizimle en çok iç içe olan pet hayvanlarından birisi kedilerdir. Kediler yaşantımızın her alanında sevimlilikleri, dostlukları ve bazen yaramazlıkları ile yer edinmiştir. Bazıları sevimliliği, bazıları dış görünüşü, bazıları ise hareketleri ile daha fazla tanınmış ve deyim yerindeyse ünlü olmuştur. Son yıllarda Dünya’da adından oldukça fazla söz ettiren ve sosyal medya fenomeni olmuş 12 kediyi hep birlikte tekrar görelim mi?

1-Şaşkın Kedi

Bu kedimizin özelliği şaşkın görünüşüdür. Kedimiz alt çenesinde yer alan tüylerindeki küçük bir renk farklılığı sayesinde bu üne kavuşmuştur.

Şaşkın Kedi

2-En Uzun Tüylü Kedi

Bu kediyi ünlü yapan tüyleridir. Tüyleri oldukça uzundur ve tüyleri sayesinde Guinness Rekorlar Kitabı’na adını yazdırmıştır.

En Uzun Tüylü Kedi

3-En Sevimli Kedi

Aslında her kedi sahibi için en sevimli kedidir. Fakat bu kedinin sevimliliği herkesi hayran bırakmaktadır. Sizcede sevimli değil mi?

Sevimli Kedi

4-İki Yüzlü Kedi

Burada iki yüzlü derken yanlış anlaşılma olmasın. Gerçek anlamda iki yüzlü diyoruz. Çünkü bu kedimizin yüzü sanki iki farklı kedinin yüzünün birleşmesi gibi görünüyor.

İki Yüzlü Kedi

5-Adolf Hitler’e Benzeyen Kedi

Bu kedimizi ünlü yapan noktası tipi. Bu kedimiz Adolf Hitler’e benziyor. Gerçekten benziyor, en azından biz benzettik. Sizcede benzemiyor mu?

Adolf Hitler Kedi

6-Kaşlı Kedi

Bu kedimizde doğuştan şanslı kediler arasında yer alıyor. Çünkü doğuştan kaşlara (kaş değil ama biz öyle diyelim) sahip ve bu özelliği bu kedimizi ünlü yapıyor.

Kaşlı Kedi

7-Tarz Bıyıklı Kedi

Bu kedimiz tarzı ile ünlü olan bir kedi. Kedimizi ünlü yapan, daha doğrusu tarzını konuşturduğu noktaları bıyıklar. Sizcede oldukça tarz değil mi?

Tarz Kedi

8-Uykucu Kedi

Bu kedimiz uyuması ile ünlü bir kedi. Bulduğu her yerde uyuyabiliyor. Biz sadece bir fotoğrafını paylaştık ama sosyal medyadan takip ederseniz her yerde uyuyabildiğini göreceksiniz.

Uykucu Kedi

9-Dili Dışarıda Kedi

Birçok kişinin hatırladığı kedilerden birisidir. Bu kedimiz dilini içeriye çekemiyor ve dili hep dışarıda duruyor. Bu bazı sağlık sorunları yaratsada oldukça sevimli duruyor ve kedimizi ünlü yaptı.

Dili Dışarıda Kedi

10-Huysuz Kedi

Bu kedimiz huysuzluğu ile ün yapmış bir kedi. Kediler sevimlilikleri ile tanınırlar ama bu kedimiz maalesef oldukça huysuz görünüyor ve sürekli bu hale sahip. Olsun buda bir sevimlilik kazandırmıyor mu?

Huysuz Kedi

11-Sinirli Kedi

Huysuz kediden sonra bu kedimizide tanıyalım. Bu kedimiz oldukça sinirli ve bu halinden vazgeçmiyor. Ne kadar sevsenizde, sonsuz ikramlar sunsanızda hep sinirli.

Sinirli Kedi

12-Vampir Kedi

Bu kedimiz vampirliği ile ünlü olmuş bir kedi. Yine doğmasal bir anomaliden dolayı böyle bir görüntüya sahip. Fakat bu görünütüsü onun ünlü olmasına yetti.

Vampir Kedi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu