Japon Balığının Sırtında İltihap Var

Soruyu Soran: Bayram Akgül

Soru:
Japon balığının sırtında bilmediğim bir hastalık var. Uzun zamandır beyaz iltihap oluşuyor. Temizlemeye çalıştım, yüzgeç batması var sanırım. Nasıl tedavi yapabilirim?

Cevap: Bu konuya net olarak cevap vermemiz bu bilgiler ile mümkün değildir. Fakat ihtimallerden ve çözüm yollarından bahsedelim. Bu durum herhangi bir enfeksiyondan ya da bir travma ve sonrasında oluşmuş olan bir enfeksiyondan kaynaklı olabilir. Tam olarak bunu belirleyebilmek için balığı görmek şarttır. Her iki durumda da yapmanız gereken balığınızı diğer balıkların yanından ayırıp bir karantina tankına almanız ve burada tedavi uygulamanızdır. Tedavi için antiseptik solüsyonlar ve antibiyotiklerin kombine olarak uygulanması uygun olacaktır. Birçok farklı ürün görmeniz, duymanız muhtemeldir. Bir veteriner hekime danıştığınızda en uygun antiseptik ve antibiyotiği söyleyecek, kullanımını anlatacaktır. Bu uygulamalar sonrasında iyileşeceğini düşünüyorum.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Balığım fanusta yaşıyor. Küçük kuzenim serinlesin diye soğuk suya koymuş. Yemini yeni değiştirdik, aldığımız yem suyu çok kirletiyor. Balığımın alnında kırmızı iltihap var. Ne yapmalıyım? Lütfen yardımcı olun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu