Kedi Kulübesi Nasıl Yapılır?

Özellikle soğuk kış günleri sokaklarda yaşayan kediler oldukça zor geçmektedir. Aşırı soğuk ve yağışlı havalarda kendilerine sığınacak yerler arayan sokak kedileri maalesef her zaman bu olanağı yakalayamamaktadır. Bu nedenle onlara yardımcı olmak, sokakta yaşayan kedilere küçük kulübeler yaparak onlara sığınabilecekleri ve ısınabilecekleri alanlar oluşturmak hepimizin görevidir.

Kedi evi veya kulübesi yapmak için birçok malzemeyi kullanabilirsiniz. Fakat kullanılan malzemelerin soğuğa ve ıslanmaya karşı dayanıklı olması önemli noktalardan birisidir. Bu amaçla strafor, ahşap ürünler ve karton kullanılabilir. Fakat özellikle karton kullanılırsa dışını ıslanmaya karşı dayanıklı bir malzeme ile kaplamak doğru olacaktır.

Gerekli Malzemeler ve Hazırlanışı

Öncelikli olarak belirlediğimiz malzemeyi uygun şekillerde kesmek gerekir. Bunun için kullandığınız ürüne göre; makas, maket bıçağı veya testere kullanabilirsiniz. Elimizde toplamda 6 parça olacaktır. Bu parçaları birbiri ile uyumlu şekilde kesmek gerekir. Aşağıdaki resimde parçaların yerleşimi görülmektedir.

Parçaların boyutlarını aşağıdaki şekilde hazırlayabilirsiniz.

Üst Parça: 54 x 42
Yan Parçalar: 42 x 40
Arka Parça: 52 x 40
Alt Parça: 50 x 40
Ön Parça: 40 x 35

Parçaları bu şekilde hazırladıktan sonra; kullandığınız malzemeye göre vida, çivi, yapıştırıcı veya silikon ile parçaları birleştirmeniz gerekmektedir. Parçalar birleştikten sonra aşağıdaki şekilde bir kedi kulübesi elde edeceksiniz.

Eğer aralarda açıklıklar ve su ile soğuk alabilecek yerler varsa bu tarz yerleri çeşitli malzemeler ile kapatmak gerekmektedir.

Soğuk kış günlerinde kedilere sıcak bir yuva sağlamak için içerisine uygun bir minder koymakta oldukça faydalı olacaktır.

Soğuk kış günlerinde sizlerde evinizde, dükkanınızda, ofisinizde kalan bazı malzemeler ile bu tarz kulübeleri çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Kulübeleri yaptıktan sonra uygun yerlere koyarak kediler için eşsiz bir yuva sağlamış olursunuz.

Adore Mobilya bu anlamda sosyal sorumluluğu en iyi uygulayan firmalardan birisi. Arta kalan mobilyalardan kediler için özel yuvalar hazırlayıp, isteyenlere ücretsiz olarak sunuyor. Bu anlamda Adore Mobilya’ya teşekkür ederiz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu