VetBilgi

Kedime Hangi İsmi Vermeliyim? Kedi İsim Önerileri

Köpek Eğitim Merkezi Çiftliği

Online Pet Shop

Kedime Hangi İsmi Vermeliyim? Kedi İsim Önerileri

Yeni bir kedi sahiplendiniz ve oldukça heyecanlısınız. Bu heyecanınızın birçok nedeni var. Çünkü yeni bir dost, yeni bir arkadaş, yeni bir çocuk edindiniz. Heyecanının bol olduğu bu günlerde birde telaşınız var; “Kedimin İsmi Ne Olacak?”… Yeni kedi sahiplenen hemen hemen herkesin aklına gelen ilk sorulardan birisi budur. Kedilerimize isim koymak bazen çok kolay olsa da, bazen ismi çok önceden belli olsa da genel olarak baktığımızda zor bir süreçtir. Bazı kimseler bu isimi günlerce, haftalarca düşünebilmektedir. İşte bu tarz kişilere yardımcı olmak amacı ile böyle bir konu açtık.

Kediye İsim Verirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kedinize isim verirken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Bunlara örnek olarak kedinizin cinsiyeti, ırkı, rengi öncelikli olarak sayılabilir. Tüm bunları göz önünde bulundurmanız sizin yararınıza olacaktır. Örnek olarak erkek bir kediniz var. Siz direk olarak erkek kedi isimlerine bakabilirsiniz. Dişi kedi isimleri ile boş yere vakit kaybetmenize gerek yoktur. Yine örnek olarak kedinizin rengi gri ise buna uygun isimleri değerlendirebilirsiniz. Gri bir kediye “Sarışın” diye bir isim koymak çok doğru olmasa gerek diye düşünüyoruz. Tabi bunun yanında kedinizin ırkı, göz rengi, tüyleri, huyu isim vermenizde etkili olacak noktalardan bazılarıdır.

Kedime Hangi İsmi Vermeliyim?

Kedinize isim verirken tüm ömür boyunca onu o isimle çağıracağınızı unutmayın. Hem sizin için hoş bir isim olmalı, hemde kedinizin rahatlıkla öğrenebileceği bir isim olmalıdır. Sonrasında pişman olmaktansa en başta doğru bir isim vermek çok daha mantıklıdır. Çeşitli kriterleri göz önünde bulundurarak isim önerileri arasından seçenekleri 10 taneye kadar düşürün ve sonrasında birkaç kişiden daha fikir alın. Bu fikirler sonucunda belirlediğiniz isimler arasından birisini seçin.

Kedi İsim Önerileri

Şimdi gelelim en önemli noktaya, kedinize verebileceğiniz isim önerilerine… Aslında verilebilecek çok fazla isim vardır ama biz sizler için en çok kullanılan bazı isimleri seçtik ve paylaşıyoruz. Bunlar arasından sizlerde seçim yapabilirsiniz.

Pamuk Yumurcak Alya
Duman Toprak Ekim
Minnoş Kaymak Pufy
Boncuk Cesur Edi
Badem Çıtır Percy
Çakıl Ceku Barney
Lokum Pars Topik
Mia Kızım Hayal
Tarçın Paspas Nefes
Paşa Garona Yumuk
Pati Jeff Uykucu
Zeytin Petiş Şarap
Prenses Piyo Pussy
Maya Kupa Viski
Minnak Kuyruk Çakır
Ponçik Sandy Bücür
Leo Atom Amy
Şans Bobi Jedi
Şanslı Loli Mikrop
Karamel Layla Masha
Köpük Biblo Yumi
Bulut Katherine Bıyık
Gölge Çakıl Boss
Gece Mike Pasha
Mırmır Pisa Eros
Şeker Petty Bia
Fıstık Çapkın Tatlı
Hera Dost Ginger
Limon Alf Tomris
Kral Kuntiz Elmas
Şila Yeşil Victoria
Bal Niko Maylo
Venüs Sosyete Topaç
Efe Asil Şiva
Misket Manya Tonton
Miço Bıdış Lidya
Sarı Miniş Leia
Prens Ege Pascal
Karam Melo Ava
Bella Luka Ninja
Çilek Sofia Pudra
Alex Oğluş Lili
Mira Logan Salep
Lily Maskot Tüylü
Miskin Maske Pırtık
Leydi Mario Cingöz
Beyaz Cesur Hodor
Sarışın Masum Bambi
Tekir Kuzey Fiona
Patik Sürpriz İncir
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ