Kedime Hangi İsmi Vermeliyim? Kedi İsim Önerileri

Yeni bir kedi sahiplendiniz ve oldukça heyecanlısınız. Bu heyecanınızın birçok nedeni var. Çünkü yeni bir dost, yeni bir arkadaş, yeni bir çocuk edindiniz. Heyecanının bol olduğu bu günlerde birde telaşınız var; “Kedimin İsmi Ne Olacak?”… Yeni kedi sahiplenen hemen hemen herkesin aklına gelen ilk sorulardan birisi budur. Kedilerimize isim koymak bazen çok kolay olsa da, bazen ismi çok önceden belli olsa da genel olarak baktığımızda zor bir süreçtir. Bazı kimseler bu isimi günlerce, haftalarca düşünebilmektedir. İşte bu tarz kişilere yardımcı olmak amacı ile böyle bir konu açtık.

Kediye İsim Verirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kedinize isim verirken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Bunlara örnek olarak kedinizin cinsiyeti, ırkı, rengi öncelikli olarak sayılabilir. Tüm bunları göz önünde bulundurmanız sizin yararınıza olacaktır. Örnek olarak erkek bir kediniz var. Siz direk olarak erkek kedi isimlerine bakabilirsiniz. Dişi kedi isimleri ile boş yere vakit kaybetmenize gerek yoktur. Yine örnek olarak kedinizin rengi gri ise buna uygun isimleri değerlendirebilirsiniz. Gri bir kediye “Sarışın” diye bir isim koymak çok doğru olmasa gerek diye düşünüyoruz. Tabi bunun yanında kedinizin ırkı, göz rengi, tüyleri, huyu isim vermenizde etkili olacak noktalardan bazılarıdır.

Kedime Hangi İsmi Vermeliyim?

Kedinize isim verirken tüm ömür boyunca onu o isimle çağıracağınızı unutmayın. Hem sizin için hoş bir isim olmalı, hemde kedinizin rahatlıkla öğrenebileceği bir isim olmalıdır. Sonrasında pişman olmaktansa en başta doğru bir isim vermek çok daha mantıklıdır. Çeşitli kriterleri göz önünde bulundurarak isim önerileri arasından seçenekleri 10 taneye kadar düşürün ve sonrasında birkaç kişiden daha fikir alın. Bu fikirler sonucunda belirlediğiniz isimler arasından birisini seçin.

Kedi İsim Önerileri

Şimdi gelelim en önemli noktaya, kedinize verebileceğiniz isim önerilerine… Aslında verilebilecek çok fazla isim vardır ama biz sizler için en çok kullanılan bazı isimleri seçtik ve paylaşıyoruz. Bunlar arasından sizlerde seçim yapabilirsiniz.

PamukYumurcakAlya
DumanToprakEkim
MinnoşKaymakPufy
BoncukCesurEdi
BademÇıtırPercy
ÇakılCekuBarney
LokumParsTopik
MiaKızımHayal
TarçınPaspasNefes
PaşaGaronaYumuk
PatiJeffUykucu
ZeytinPetişŞarap
PrensesPiyoPussy
MayaKupaViski
MinnakKuyrukÇakır
PonçikSandyBücür
LeoAtomAmy
ŞansBobiJedi
ŞanslıLoliMikrop
KaramelLaylaMasha
KöpükBibloYumi
BulutKatherineBıyık
GölgeÇakılBoss
GeceMikePasha
MırmırPisaEros
ŞekerPettyBia
FıstıkÇapkınTatlı
HeraDostGinger
LimonAlfTomris
KralKuntizElmas
ŞilaYeşilVictoria
BalNikoMaylo
VenüsSosyeteTopaç
EfeAsilŞiva
MisketManyaTonton
MiçoBıdışLidya
SarıMinişLeia
PrensEgePascal
KaramMeloAva
BellaLukaNinja
ÇilekSofiaPudra
AlexOğluşLili
MiraLoganSalep
LilyMaskotTüylü
MiskinMaskePırtık
LeydiMarioCingöz
BeyazCesurHodor
SarışınMasumBambi
TekirKuzeyFiona
PatikSürprizİncir

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu