Pet Kuaför Fiyatları – Kedi ve Köpek Tıraşı Fiyatları

Kedi ve köpek sahibi olanların, bu canlıların tüy bakımlarını düzenli ve doğru şekilde yapması gerekir. Özellikle uzun tüylü ırklar olarak adlandırdığımız ırklarda düzenli tüy bakımı daha fazla önem kazanmaktadır. Sağlıklı ve sorunsuz bir yaşam için bu bakımların yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde başta deri problemleri olmak üzere çeşitli problemler ile karşılaşma ihtimali söz konusu olacaktır.

Aslında kedi ve köpeklerdeki tüy bakımı çok zor değildir. Yapmanız gereken uygun bir tarak ile tüylere taramak, dökülen ve fazlalık olan tüyleri yine uygun bir tarak ile toplamaktır. Irklara göre bu işlemi yapma süreniz değişebilir. Özellikle uzun tüylü kedi ve köpeklerde her gün bu işlemi yapmanız önemlidir. Orta tüy uzunluğuna sahip ırklarda 2-3 günde bir yeterlidir. Kısa tüylü olan ırklarda ise haftada bir kez bu uygulamayı yapmanız yeterli olacaktır. Bu uygulamalar yapılmazsa kedilerde tüylerde keçeleşme ve köpeklerde de tüylerde matlaşma ve karışıklık meydana gelir.

Kedi ve Köpeklerde Tıraş ve Banyo

Kedi ve köpeklerde tıraş ve banyoyu veteriner kliniklerinde ve hayvan sağlığı ve bakımı ile ilgili hizmet veren yerlerde yaptırabilirsiniz. Banyo işlemini uygun şampuanlar kullanmak kaydıyla sizler evlerde de yaptırabilirsiniz. Fakat tıraş olayı ciddi bir işlemdir ve mutlaka bir uzman tarafından yapılması gerekmektedir.

Kedi ve köpeklerde tıraşta özel makineler kullanılmaktadır. İnsanla için üretilmiş olan tıraş makineleri kedi ve köpeklerde hiçbir şekilde çalışmayacaktır. Kedi ve köpekler için özel olarak üretilmiş olan tıraş makinelerinin kullanılması gerekmektedir. Aynı zamanda tıraş esnasında deriye zarar vermemek ve deriyi kesmemek için dikkatli olmak gerekir. Kısacası bu işlemi uzman birisine yaptırmanız doğru olacaktır.

Banyo işlemini ise eğer uygun bir şampuan kullanırsanız evinizde yaptırabilirsiniz. Fakat burada dikkat etmeniz gereken en önemli husus kullandığınız şampuan ve kurutma işlemidir. Kedi ve köpeklerin derisinin pH değeri ile insanlarınki farklıdır. Bu nedenle insanlar için üretilmiş olan şampuanları kullanmak doğru değildir. Veteriner hekiminizin tavsiyesi ile kedi ve köpekler için özel olarak üretilmiş olan şampuanları kullanmanız gerekmektedir. Yıkama sonrasında ise kurulamaya oldukça dikkat etmeniz gerekir. Özellikle yaz ayları dışında nemli kalan tüyler çeşitli deri hastalıklarına yol açabilmektedir.

Kedi ve Köpeklerde Tıraş ve Banyo Fiyatları

Tıraş ve banyo ücretleri birçok farklı kritere göre değişiklik göstermektedir. Bulunduğunuz yer, tıraş ve banyonun yapılacağı yer, özellikle köpekler için köpeğin ırkı yani büyüklüğü önemli kriterler arasında yer almaktadır.

2022 Kedi ve Köpeklerde Tıraş ve Banyo Fiyatları

Kediler için tıraş ücretleri şu anda 2022 yılı için 150-200 TL arasında değişmektedir. Banyo ücreti ise ortalama olarak 50-80 TL arasındadır.

Küçük ırk köpekler olarak adlandırdığımız ve 10 kilonun altındaki köpekler için ücretler kedilerinkine benzerdir. Tıraş ücretleri 180-250 TL arasında, banyo ücretleri ise 50-80 TL arasındadır.

Orta ırk köpeklerde tıraş ücretleri 200-250 TL, banyo ücretleri 60-90 TL arasında, büyük ırk köpeklerde ise tıraş ücretleri 250-300 TL, banyo ücretleri ise 80-120 TL arasında değişmektedir.

İstanbul’da en iyi pet kuaför hizmeti veren firmalar arasında yer alan Petibom Hayvan Kuaförü; anestezisiz kedi tıraşı ve köpek tıraşı yapan firmanın anlık olarak pet kuaför fiyatları kısmından güncel olarak fiyat bilgisine sahip olabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu