VetBilgi

Theranekron D6 Enjeksiyonluk SüspansiyonTheranekron D6 Enjeksiyonluk Süspansiyon

Theranekron D6, son zamanlarda veteriner hekimler tarafından kullanılmaya başlanmış ve oldukça başarılı sonuçlar almış olan homeopatik bir ilaçtır. İlaç bir tarantula türü olan Tarantula cubensis’den elde edilmektedir. Birçok yangısal durumda ve yaralarda kullanımı endikedir. Demarkasyon, rejenarasyon, antiflojistik ve resorbtif etkisinden faydalanmak amacı ile kullanılır.

İlaç bir Avusturya firması olan Richter Pharma AG tarafından üretilmektedir. Türkiye’de ise ilaç İnterhas çatısı altında barınmaktadır. İlaca ait prospektüs bilgileri aşağıda yer almaktadır.

VetBilgi İlaç Kimliği
İlaç Adı: Theranekron D6
Farmasötik Şekli: Enjeksiyonluk Süspansiyon
İlaç Grubu: Homeopatik İlaçlar
Etken Madde: Tarantulacubensis D6
Üretici Firma: Richter Pharma AG

Prospektüs Bilgileri

Bileşimi

1 ml’de; tarantulacubensis D6 1 ml
Diğer bileşenler: Etanol 286 mg ve enjeksiyonluk su

Endikasyonları

Sırasıyla; bütün hedef türlerdeki septik (mikrop ve toksinden ileri gelen) durumlar, deri yangısı, yangısal tırnak hastalıkları (panarisyum, ayak çürüğü), flegmonlar, ülserler, çıban, irinli lezyon ve pürülan nekroze olan olgular ve patolojik olarak değişen proliferatif ve nekrotik dokularda demarkasyon, rejenarasyon, antiflojistik ve resorbtif etki. Listelenen bu endikasyonlar sadece söz konusu bu homeopatik tibbi ürünün kullanımı ile oluşan homeopatik tecrübeye dayanmaktadır. Yukarıdaki hastalıkların şiddetli vakalarında klinik olarak kanıtlanmış bir tedavi endikedir.

Kullanım Şekli ve Dozu

Deri Altı (SC) kullanım için dozlar;
Sığır ve At: 5 – 10 ml
Koyun ve Keçi: 3 – 5 ml
Domuz: 3 – 6 ml
Köpek: 0.5 – 3 ml
Kediler: 0.2 – 0.5 ml

Doz haftalık aralıklarda tekrarlanabilir. Tedavinin süresi mevcut hastalık tablosuna bağlıdır. Eğer semptomlar devam ederse tedavi eden veteriner hekime haber verilmelidir.

Uyarılar

Gebelik ve laktasyon sırasında bu ürünün kullanım kararı veteriner hekimin risk/yarar değerlendirmesinden sonra verilmelidir. Homeopatik tıbbi ürünlerin prospektüste belirtilmeyen uzun süren kullanımı sonucu kanıtlanan ilaç semptomları oluşturabilir. Atlarda her bir enjeksiyon yeri için 5 ml’den daha fazla kullanmayınız.

Yan Etkiler

Enjeksiyon yerinde nadir olarak lokal reaksiyonlar oluşabilir. Homeopatik tıbbi ürünler ile uygulanan tedavilerde mevcut şikayetlerde geçici olarak bir artış veya kötüleşme meydana gelebilir. Ürünün kullanılması esnasında hayvanlarınızda prospektüste bahsedilmeyen herhangi bir yan etkiye rastladığınız takdirde lütfen veteriner hekiminize veya eczacınıza haber veriniz.

Ambalaj

Karton kutu içinde 50 ml’lik bromobutil lastik tıpa ve alüminyum kapaklı berrak cam flakonlarda satışa sunulmuştur.

Not: Sitemizde yer alan bu ilaç veya diğer ilaçlar veteriner hekim kontrolü ve reçetesi olmadan kullanılmamalıdır.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ