Theranekron D6 İlacı Nedir? Ne İşe Yarar?

Theranekron, tarantula ilacı olarak ta bilinen ve veteriner hekimlikte son yıllarda yaygın olarak kullanılan homeopatik bir ilaçtır. Bu ilaç Tarantula cubensis adı verilen bir tarantula türünden elde edilmektedir ve tarantula ekstraktı olarak ta bilinmektedir. Tarantula bütün olarak %60 alkolde işlenir ve seyreltilir ve pharmacopeia germanica kurallarına göre ilaç hazırlanır ve güçlendirilir. Theranekron ve Theranekron D6 sığır, koyun, keçi, at ve köpeklerde yaygın olarak kullanılmaktadır. Özellikle bu hayvanlardaki kullanımına ve sonuçlarına ilişkin birçok farklı bilimsel araştırma yapılmıştır. Bu ilaca ait prospektüs bilgilerine “Theranekron D6 Enjeksiyonluk Süspansiyon” konumuzdan ulaşabilirsiniz.

“Theranekron ilacı nedir?” Sorusuna kısaca cevap vermiş olduk. “Theranekron ne işe yarar?” sorusuna cevap vermeden önce bir hatırlatma fayda vardır. Canlılara herhangi bir ilaç veya uygulama yapılabilmesi için mutlaka veteriner hekim kontrolü ve önerisi gerekmektedir. Veteriner hekimin önerisi olmadan hiçbir ilaç veya uygulamayı yapmayınız. Eğer veteriner hekim bir ilaç önerdiği ise önerdiği şekil, doz ve sürede uygulamayı yapınız.

Theranekron Ne İşe Yarar?

Theranekron, inflamatuar (yangısal) ve pürülan (iltihaplı) süreçlerde nekrotik dokunun sınırlarını uyarır. Epitelizasyon ve daha hızlı bir iyileşme süreci başlatılır. Antiinflamatuar özellikleri, halihazırda mevcut olan inflamasyonun devam etmesini engeller. Vücut sıvılarının emilmesi de Theranekron tarafından uyarılır, bu da şişlik ve ödemin azalmasına neden olur. Yani genel olarak yaraların iyileşme sürecine olumlu etkileri vardır. Yaraların çok daha hızlı ve başarılı bir şekilde iyileşmesini sağlar. Bu özelliği nedeni ile açık yaralarda, nekroz şekillenmiş yaralarda ve iltihaplı yaralarda kullanılır.

Theranekron, tırnak, meme ve doğum kanalının farklı hastalıklarında kullanılır. Bunlar arasında; panaritium, laminitis, ayak çürüğü, artrit, apseler ve yaralanmalar öncelikli olarak sayılabilir ama genel anlamda bu doku ve organların tüm sorunlarında kullanılabilir. Memede travmaya bağlı yaralanmalar, egzama ve mastitis ile ilişkili meme ödemi Theranekron ile başarıyla tedavi edilir. Sığırlarda doğum kanalı yaralanmaları ve fetal zarların atılamaması sıklıkla görülür. Theranekron kullanımı iyileşme sürecini uyarır ve plasentanın salınımını kolaylaştırır. Aynı zamanda atılım sonrasında oluşabilecek komplikasyonları minimum seviyeye indirir.

Canlılarda mukoza ve deri üzerinde erozyon, ülser, vezikül gibi çeşitli lezyonlara neden olan birçok viral ve bakteriyel hastalık vardır. Şap, ektima, çiçek gibi hastalıklar bu hastalıklar arasında ilk akla gelenlerdir. Theranekron ilacı bu tarz hastalıklarda lezyonları azaltmakta ve iyileşmeyi hızlandırmaktadır.

Theranekron, pürülan ve nekrotik süreçlerin geleneksel tedavisini destekler. Theranekron’un tekrar tekrar uygulanması, cerrahi ekstirpasyonu kolaylaştırmak için sınırların çizilmesine ve şişmenin azalmasına neden olur. Derinin ve eklerinin apseleri ve iltihaplanması ile iltihap önleyici, emilim uyarıcı ve sınırlayıcı etki çok faydalıdır. Köpeklerde genellikle travmalar sonucunda oluşan yaralanmalar, kırıklar, kas doku ve bağ doku hasarları, iltihaplanma gibi olgularda başarılı bir şekilde kullanıldığı belirtilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu