Ücretsiz Tıp Terimleri Sözlüğü İndir

Tıp alanında kullanılan ortak dil tüm Dünya’da Latince’dir. Bu sayede Dünya’nın neresinde olursak olalım ortak bir dil kullanmış oluruz ve karışıklıkları önleriz. Tabi ki bu dilin dışında kullanılan bazı terimlerin Türkçe’ye veya farklı dillere çevrilmiş halleri mevcuttur. Tıp terimleri özellikle bu alanda eğitim alan tıp doktorları, diş hekimleri, veteriner hekimler ve eczacılar gibi meslek mensupları tarafından kullanılır.

Örnek olarak söylemek gerekirse; vücudumuzdaki her bir kemiğin, her bir kasın, her bir organın her parçasının, her bir hücrenin tıp dilinde bir ismi vardır. Bu isimleri alanında eğitim alan kişiler çoğunlukla bilir. Fakat tabi ki kim olursa olsun bu terimlerin tamamını bilmek mümkün değildir. Bu anlamda sizlere yardımcı olarak bir program paylaşmak istiyoruz. Oldukça basit kullanıma sahip olan “Tıp Terimleri Sözlüğü” sayesinde istediğiniz terimlerin anlamlarını ve açıklamalarını öğrenmeniz mümkündür. Bu sözlük özellikle tıp alanında eğitim gören öğrenciler için ve tıp alanında çalışanlar için oldukça faydalı olacaktır.

Doktorlar, diş hekimleri, veteriner hekimler, eczacılar, hemşireler ve diğer sağlık alanında çalışan meslek mensuplarının kolaylıkla kullanabileceği bu Tıp Terimleri Sözlüğü‘nü aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

Tıp Terimleri Sözlüğü’nü indirmek için tıklayınız.

Eğer dosyayı indiremezseniz veya sorun yaşarsanız “İletişim” bölümünden bizim ile iletişim kurabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu