Veteriner Kliniği Kimler Açabilir?

Veteriner kliniği, hayvan hastaneleri ve veteriner muayenehaneleri hayvanların sağlığı ile ilgilenen kuruluşlardır. Hayvanlarımız hastalandığı zaman, aşı vakitlerinde ve tedavilerinin yapılması için onları veteriner kliniklerine götürülür. Veteriner kliniklerinde ise veteriner hekimler hayvanlarımızın sağlıkları ile yakından ilgilenmektedir. Hummalı çalışmaları ile hayvanlarımızın yaşamlarına sağlıklı ve iyi bir şekilde devam edebilmelerine olanak sağlamaktadırlar. Veteriner kliniği açılışı herkes tarafından yapılamaz. Veteriner kliniğinin açılabilmesi için belli hususların ve şartların yerine getirilmesi gerekmektedir.

Veteriner Kliniği Açmak İçin Gereken Şartlar

Veteriner kliniği Türkiye sınırları içerisinde veterinerlik fakültesinden mezun olmuş veteriner hekimler tarafından açılabilmektedir. Kısacası veteriner hekim olmayan kimseler tarafından veteriner kliniği açılışı yapılamaz. Veteriner kliniği ve veteriner polikliniği açılabilmesi için veteriner hekimlik diplomasının olması zorunludur. Yurtdışından mezun olmuş olan veteriner hekimler ise Türkiye’de klinik açabilmesi için önce Yurtdışı Yükseköğretim Diplomaları Denklik Yönetmeliğinin belirttiği denklik sınavına girip geçmesi gerekmektedir. Denklik belgesi alındıktan sonra gerekli evraklar tamamlandığında veteriner kliniği açılabilmektedir.

Veteriner kliniklerinin bütün işleyişi ve sorumluluğu veteriner hekimler tarafından yürütülmektedir. Veteriner klinikleri 1 veteriner hekim üzerinden açılabilmektedir. 1 veteriner hekimden daha fazla kişi veteriner kliniği açacağı zaman, veteriner hekimler bir araya gelerek ya bir şirket açarlar ya da adi ortaklık adına kuruluş yapılmaktadır. Veteriner hekimler kendi aralarında iş akdi düzenler ve her veteriner hekim çalışma izin belgesi alarak veteriner kliniği açılabilmektedir.

Veteriner hekimler tarafından açılan veteriner kliniklerine yardımcı personel alımları da veteriner hekimler tarafından yapılmaktadır. Veteriner kliniklerinde veteriner hekimler hariç veteriner teknikerleri, laboratuvar personeli ve sağlık teknikeri de çalışabilmektedir. Tabi veteriner kliniğinde çalışacak personellerin başta çalışma izin belgesinin olması ve istenilen evrakların hazırlanıp dilekçe ile birlikte il müdürlüğüne başvurulması gerekmektedir. Başvuru onaylandıktan sonra veteriner kliniklerinde çalışmalarında herhangi bir sakınca yoktur.

Veteriner kliniği açılması için yapılacak olan başvurularda belgelerin eksiksiz olmasına dikkat edilmelidir. Aksi halde eksik belge olması durumunda veteriner kliniği açılışına onay verilmez. Bu yüzden olumsuz durumların yaşanmaması için istenilen belgelerin tamamlanmış olması, dilekçenin yazılmış olması ve son bir kontrol yapıldıktan sonra başvurunun yapılması daha uygundur. Veteriner kliniği açacak olan veteriner hekimler ayrıca klinikleri için veteriner malzeme tedariklerini de tamamlamış olmalıdır. Hayvan sağlığında kullanılacak olan malzeme ve ekipmanlar olmadan kliniğin açılışı yapılamaz. Bu yüzden de veteriner kliniği başvurusundan önce veteriner klinik malzemelerinin tamamlanmış ve hazır olması gerekir.

Veteriner hekimler için veteriner klinik malzemeleri‘nin tedarikini güvenli bir şekilde yapan veterinermalzeme.com adından sıklıkla söz ettirmektedir. Veterinermalzeme.com veteriner kliniklerine sağladığı kaliteli malzemeler, hızlı kargoları ve uygun fiyatları ile birçok veteriner kliniği tarafından tercih edilen bir e-ticaret sitesidir. 2017 yılında kurulmuş olan veterinermalzeme.com sitesi kurulduğu yıldan beri her yıl üstüne katarak büyümesini sürdürmeye devam etmektedir. Türkiye’nin yer bölgesine gönderim yapan geniş ağı sayesinde her bölgedeki veteriner kliniklerine ulaşmaktadırlar. Veterinermalzeme.com veteriner hekimlere özel bir web sitesi olması ile de veteriner klinikleri tarafından tercih edilmektedir.

Web siteleri üzerinden yaptıkları kampanyalar, indirimli ürünleri, taksit seçenekleri ve sundukları malzemelerin hepsi veteriner hekimlere, veteriner kliniklerine ve veteriner teknikerlerine özeldir. Veterinermalzeme.com web sitesi geniş ürün yelpazesine sahip olması sayesinde, veteriner kliniğiniz için aradığınız malzemelere ve ekipmanlara kolay bir şekilde erişebilirsiniz. Özel bir site olması sayesinde fiyatlandırmaları sadece üyeler görebilmektedir. Eğer sizde veteriner kliniğinizi yeni açıyorsanız klinik ortam için lazım olan medikal ve sarf malzeme ürünlerinize veterinermalzeme.com üzerinden sorunsuz ve hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu