VetBilgi

Erkek ve Dişi Kedi İsimleri ve İsim Önerileri

Köpek Eğitim Merkezi Çiftliği

Online Pet Shop

Erkek ve Dişi Kedi İsimleri ve İsim Önerileri

Yeni bir dost edindiniz ve bir kedi sahibi oldunuz. Yeni bir dost edindikten sonra aklınıza ilk gelen ona bir isim vermek olacaktır. İyi bir isim seçimi yapmak, ileride ona seslenirken, onunla oynarken, vakit geçirirken zevk almanız için önemlidir. Kedinize iyi bir isim vermek sizin sorumluluğunuz altındadır ve iyi bir isim vermek için gerekli gayreti göstermeniz gerekmektedir.

Kedi İsim Seçimi

Kediniz için isim seçerken onun cinsiyetini, ırkını, genel fiziki özelliklerini ve huy özelliklerini dikkate almanız gerekmektedir. Kedinize yavruyken isim vermeniz, onun ismine alışması anlamında oldukça önemlidir. Bu nedenle isim verirken kedinize ilk doğduğu andan itibaren verin ve o şekilde seslenmeye başlayın. Eğer büyük yaşta bir kedi sahiplendi iseniz ve daha önce ona isim verilmediyse en kısa sürede isim vererek o şekilde seslenmeye başlayın.

İsim seçiminde kedinizin cinsiyetinin önemi büyüktür. Erkek veya dişi kediler için farklı isimler seçilebilir. Bazı isimler ise her iki cinsiyet içinde uygun isimlerdir. Erkek kedi isimleri ile dişi kedi isimleri arasında insan isimlerinde olduğu gibi farklılıklar vardır. Cinsiyet dışında kedinizin dış fiziksel özellikleri önemlidir. Tüy rengi, göz rengi ve genel fiziki yapısına göre ona uygun bir isim bulabilirsiniz. Bunun yanında kedinizin davranışlarını az da olsa öğrenmeye başlamışsınızdır. Bu davranışlarına göre ona bir isim yakıştırabilirsiniz.

Erkek Kedi İsim Önerileri

Eğer erkek bir kedi sahibi olduysanız veya erkek bir kedi sahiplenecekseniz ona özel olarak bir isim seçmenin heyecanını yaşıyorsunuzdur. Erkek kediler için bazı isim önerilerini aşağıda sizlere sunduk. Burada en çok tercih edilen erkek kedi isimlerine göre bir derleme yaptık. Tabi ki isim anlamında bir sınır veya kural yoktur. Sizler kendi hoşunuza giden herhangi bir ismi kedinize koyabilirsiniz. Sadece onun; hatta daha doğrusu sizin bu ismi bundan sonraki süreçte çok sık kullanacağınızı bilerek isim vermeniz doğru olacaktır.

Duman Efe Garip
Paşa Alex Şaşkın
Badem Cesur Hardal
Gümüş Tom Benek
Ares Haşmet Viski
Oscar Tarçın Gece
Prens Zeytin Bulut
Leon Çakıl Fındık
Venüs Votka Mırmır
Mars Şans Bey
Kömür Rıfkı Rakı
Pablo Elvis Kral
Kara Skokin Simon
Tom Likör Babi
Garfield Bambu Maske

Dişi Kedi İsim Önerileri

Dişi kediler için verebileceğiniz bazı isimleri aşağıda öneri olarak sizlere sunduk. En çok kullanılan dişi kedi isimleri arasından derleme yaparak oluşturduğumuz bu liste dışında tabi ki sizlerde farklı isimler verebilirsiniz. Yeni bir dişi kedi sahiplenen kişilerin en büyük heyecanları arasında yer alan isim verme süreci için sizlere yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bu isimler dışında kedinizin genel fiziki özelliklerine, ırkına, rengine, gözlerine göre farklı isimlerde seçebilirsiniz. Aşağıdaki listede sizlere bazı sim fikirleri veriyoruz.

Pamuk Şirin Miniş
Prenses Minnoş Lady
Şeker Leydi Bade
Bihter Puffy Fredy
Balım Mercan Zeyna
Milka Mila Hürrem
Aşkım Muffin Krema
Mia Yumoş Lina
Fıstık Pofuduk Kadife
Sütlaç Mina Angel
Nazlı Cimcime Boncuk
Arya Yumak Bal
Maviş İpek Miya
Sarışın Üzüm Pıtır
Bella Çilek Peri

Burada verdiğimiz isimler dışında sizlerinde fikirlerini duymak isteriz. İsim önerilerinizi, isim hakkında detaylar ve anlamı ile beraber yada hikayeniz ile beraber aşağıdaki yorum bölümünden bizler ile ve tüm okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ