Erkek ve Dişi Kedi İsimleri ve İsim Önerileri

Yeni bir dost edindiniz ve bir kedi sahibi oldunuz. Yeni bir dost edindikten sonra aklınıza ilk gelen ona bir isim vermek olacaktır. İyi bir isim seçimi yapmak, ileride ona seslenirken, onunla oynarken, vakit geçirirken zevk almanız için önemlidir. Kedinize iyi bir isim vermek sizin sorumluluğunuz altındadır ve iyi bir isim vermek için gerekli gayreti göstermeniz gerekmektedir.

Kedi İsim Seçimi

Kediniz için isim seçerken onun cinsiyetini, ırkını, genel fiziki özelliklerini ve huy özelliklerini dikkate almanız gerekmektedir. Kedinize yavruyken isim vermeniz, onun ismine alışması anlamında oldukça önemlidir. Bu nedenle isim verirken kedinize ilk doğduğu andan itibaren verin ve o şekilde seslenmeye başlayın. Eğer büyük yaşta bir kedi sahiplendi iseniz ve daha önce ona isim verilmediyse en kısa sürede isim vererek o şekilde seslenmeye başlayın.

İsim seçiminde kedinizin cinsiyetinin önemi büyüktür. Erkek veya dişi kediler için farklı isimler seçilebilir. Bazı isimler ise her iki cinsiyet içinde uygun isimlerdir. Erkek kedi isimleri ile dişi kedi isimleri arasında insan isimlerinde olduğu gibi farklılıklar vardır. Cinsiyet dışında kedinizin dış fiziksel özellikleri önemlidir. Tüy rengi, göz rengi ve genel fiziki yapısına göre ona uygun bir isim bulabilirsiniz. Bunun yanında kedinizin davranışlarını az da olsa öğrenmeye başlamışsınızdır. Bu davranışlarına göre ona bir isim yakıştırabilirsiniz.

Erkek Kedi İsim Önerileri

Eğer erkek bir kedi sahibi olduysanız veya erkek bir kedi sahiplenecekseniz ona özel olarak bir isim seçmenin heyecanını yaşıyorsunuzdur. Erkek kediler için bazı isim önerilerini aşağıda sizlere sunduk. Burada en çok tercih edilen erkek kedi isimlerine göre bir derleme yaptık. Tabi ki isim anlamında bir sınır veya kural yoktur. Sizler kendi hoşunuza giden herhangi bir ismi kedinize koyabilirsiniz. Sadece onun; hatta daha doğrusu sizin bu ismi bundan sonraki süreçte çok sık kullanacağınızı bilerek isim vermeniz doğru olacaktır.

DumanEfeGarip
PaşaAlexŞaşkın
BademCesurHardal
GümüşTomBenek
AresHaşmetViski
OscarTarçınGece
PrensZeytinBulut
LeonÇakılFındık
VenüsVotkaMırmır
MarsŞansBey
KömürRıfkıRakı
PabloElvisKral
KaraSkokinSimon
TomLikörBabi
GarfieldBambuMaske

Dişi Kedi İsim Önerileri

Dişi kediler için verebileceğiniz bazı isimleri aşağıda öneri olarak sizlere sunduk. En çok kullanılan dişi kedi isimleri arasından derleme yaparak oluşturduğumuz bu liste dışında tabi ki sizlerde farklı isimler verebilirsiniz. Yeni bir dişi kedi sahiplenen kişilerin en büyük heyecanları arasında yer alan isim verme süreci için sizlere yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bu isimler dışında kedinizin genel fiziki özelliklerine, ırkına, rengine, gözlerine göre farklı isimlerde seçebilirsiniz. Aşağıdaki listede sizlere bazı sim fikirleri veriyoruz.

PamukŞirinMiniş
PrensesMinnoşLady
ŞekerLeydiBade
BihterPuffyFredy
BalımMercanZeyna
MilkaMilaHürrem
AşkımMuffinKrema
MiaYumoşLina
FıstıkPofudukKadife
SütlaçMinaAngel
NazlıCimcimeBoncuk
AryaYumakBal
MavişİpekMiya
SarışınÜzümPıtır
BellaÇilekPeri

Burada verdiğimiz isimler dışında sizlerinde fikirlerini duymak isteriz. İsim önerilerinizi, isim hakkında detaylar ve anlamı ile beraber yada hikayeniz ile beraber aşağıdaki yorum bölümünden bizler ile ve tüm okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu