Özel Olarak Geliştirilmiş Acana Kuzulu Köpek Maması

Acana kuzulu köpek maması can dostunuz için sağlıklı bir besin kaynağı sunmaktadır. Köpek sahibi olanların; evcil hayvanlarını en iyi şekilde beslemeleri, gereken enerji ve besin değerini alabilmesini sağlamaları için mama seçimine çok dikkat etmelidir. Sağlıklı beslenen bir köpek büyümesini ve gelişimini çok daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde tamamlayabilmektedir. Sağlıklı beslenmek köpeklerin tüy sağlığından beyin gelişimine kadar birçok konuda rol oynamaktadır. Bu sebepten ötürü mamaların kaliteli olanlarının tercih edilmesi gerekmektedir. Acana köpek maması geliştirilmiş formülü ile biyolojik olarak oldukça uygun bir içeriğe sahiptir. Taze ve yüksek besin değeri içeren kuzu eti, tam anlamı ile sentetik katkılardan arındırılmaktadır. Bunun yanı sıra içerisindeki yüksek oranda doğal içerik ile hem lezzetli hem de sağlıklı öğünler sunmaktadır.

Katkısız İçeriğe Sahip Köpek Mamaları

Köpek mamaları genel olarak kuru mama şeklinde karşımıza çıkmaktadır. Mama tercihinde bulunurken köpeğinizin yaşından cinsine kadar birçok konuyu göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Yaş köpeğin beslenmesinde son derece önem arz etmektedir. Bu noktada veterinerlerden fayda sağlayabilirsiniz. Mamalar içerisinde katkı maddelerinin bulunmadığı, tamamen organik içeriklere sahip ürünler olmalıdır. Özellikle yüksek protein ve omega-3 mamaların besin değerini arttırmaktadır. Köpek ırkları konusunda yeterli düzeyde bilgi sahibi olarak yahut bilir kişiden yardım alarak mama seçiminde bulunabilirsiniz. Vitamin ve proteinler köpeğinizin sağlıklı gelişimine katkı sağlamaktadır. Küçük bir ırk büyük ırkların mamalarını tüketmekten zevk almayacağı gibi büyük ırka ait olan köpekler de küçük ırkların tüketmesi gereken mamaları yemekten zevk almamaktadır.

Köpek Konservesi Nasıl Tüketilmelidir?

Köpek konservesi kuru mamalara göre çok daha farklıdır. Genellikle et ve et ürünleri, sağlıklı sebzeler, yüksek besin değerine sahip karbonhidrat ve tahıllar, mineraller ve diğer organik besinler sulandırma ve jelleştirme yöntemleri ile püremsi kıvama getirilmektedir. Ardından steril ortamlarda katkı maddelerinden uzak durularak paketlenen yaş mamalar, özellikle günlük beslenmede kuru mamaya alternatif olarak son derece idealdir. Öte yandan ek gıda olarak da konserveler tercih edilebilmektedir. Köpekler için özel olarak geliştirilmiş formülü ile can dostlarınızın sağlıklı gelişimlerini en iyi şekilde tamamlamalarını sağlamaktadır. Günlük beslenme planına dahil edilebilen yaş mamaların son derece dikkatli tüketilmeleri gerekmektedir. Sindirim sisteminin bozulmasına zemin hazırlamadan tüm vücut fonksiyonlarının düzenlenmesine katkı sağlayan konserveler, doyurucu ve besleyici özelliği ile kilo aldırmadan dengeli beslenmeyi sağlamaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu