Uçağa Köpek Alınır mı?

Uçakla sürekli seyahat etmeniz gereken bir işe sahipseniz ve evcil bir hayvanınız varsa bu durum sizi biraz düşündürebilir. Bu yazımızda sizlere “Uçağa köpek alınır mı?” sorusunun cevabını vermekle birlikte evcil hayvanınızda nasıl rahat bir uçak yolculuğu geçirebileceğinizden bahsedeceğiz. Köpeğinizle yolculuk yapabilmeniz için bazı prosedürlere dikkat etmeniz gerekmektedir. Öncelikle köpeğiniz de tıpkı sizin gibi bir birey olduğu için onun adına da rezervasyon yaptırmalısınız. Bunun için uygunabiletal.com adresine göz atabilirsiniz. Sitede birbirinden farklı özelliğe sahip yüzlerce hava yolu firması yer almaktadır. Bütçenize en uygun olan firmayı seçerek, hem kendiniz hem de köpeğiniz için anında uçak biletinizi alabilirsiniz. Seçmiş olduğunuz havayolu firması ile iletişime geçerek, evcil hayvan taşıma koşullarını detayları bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Köpek ile Uçak Yolcuğu Nasıl Yapılır?

Köpeğiniz ile uçak yolculuğu yapmaya karar verdiyseniz, bazı noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir. Köpeğiniz ile problemsiz bir şekilde uçak yolcuğu yapmanız için gerekenler;

  • Rezervasyon
  • Sağlık Raporu
  • Kafes
Köpek ile Uçak Yolcuğu Nasıl Yapılır?

İlk olarak yukarıda belirttiğimiz hava yolu firma seçimi adresinden seçtiğiniz uçak firması ile görüşüp, köpeğiniz için rezervasyon yaptırmalısınız. Ucuz uçak bileti alarak, hem güvenli hem de konforlu bir şekilde uçak yolcuğunun keyfini sürebilirsiniz. Sonrasında veteriner hekiminize danışıp, köpeğinizi sağlık kontrolünden geçirmelisiniz. Seyahat etmesinde herhangi bir sakınca yoksa veterineriniz size sağlık raporu verecektir. Büyük köpekler çoğunlukla uçakların kargo bölümünde seyahat etmektedir. Köpeğinizin boyutuna uygun bir kafes almalısınız. Eğer köpeğiniz küçük boyutlarda ise sizinle birlikte yolculuk yapabilir.

Köpek ile Uçak Yolcuğu Yapacakların Dikkat Etmesi Gerekenler

Köpeğiniz ile uçak yolcuğuna çıkmadan önce bazı noktalara dikkat etmenizde fayda var. Köpeğiniz ile ilk kez uçak yolcuğuna çıkacaksanız, köpeğiniz bu durumdan biraz endişe duyabilir. Onunla oynayarak stresini azaltabilir ve ona güven verebilirsiniz. Yolculuk başlamadan hemen önce köpeğinizi beslememeniz gerekir. Tıka basa doyan bir köpeğin uçuş esnasında midesi bulanabilir. Bu yüzden illa ki beslemeniz gerekiyorsa daha hafif yiyecekler verebilirsiniz. Köpeğinizin boynunda mutlaka adını net bir şekilde belirten tasması olması gerekir. Ayrıca kafesinin üzerinde canlı hayvan ibaresinin yer almasına dikkat etmelisiniz.

Uçakta Köpek Taşıma Ücretleri

Uçakta köpek taşıma ücretleri genellikle köpeğin boyutuna ve ağırlığına göre değişmektedir. Ayrıca evcil köpeğinizde herhangi bir sağlık sorunu varsa uçak yolcuğu yapmamanızı tavsiye ederiz. Uçak firmalarının köpek taşıma ücretlerini genel olarak şu şekilde listeleyebiliriz;

Uçakta Köpek Taşıma Ücretleri
  • 15 kg altında ve havalandırma sistemli kargo bölümünde ise 260 TL
  • 8 kg – 15 kg arası 200 TL
  • 8 kg altında ise 100 TL taşıma ücreti ile kabin bölümünde seyahat edebilir.

Köpekleri ile uçak yolcuğu yapmak isteyenler, uygun fiyata satın aldıkları uçak bileti sayesinde rahat bir yolculuk geçirir. Bütçenize uygun bilet satın alarak, konforlu uçuşun tadını çıkarabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu