Muhabbet Kuşu İsim Önerileri

Yeni bir muhabbet kuşu sahiplendiğinizde aklınıza ilk gelenlerden birisi ona uygun bir isim bulmak olacaktır. Bu aslında çok basit bir süreç gibi görülsede birçok evcil hayvan sahibi uzun süre, hatta günlerce isim aramaktadır. İsim seçerken birçok farklı kriteri göz önünde bulundurabilirsiniz. Fakat genel olarak muhabbet kuşlarında kullanılan belli başlı isimler vardır. Bu isimleri ve kendi önereceğimiz bazı isimleri sizler ile paylaşmak istedik. Belki bu şekilde daha hızlı ve doğru karar verebilirsiniz.

İsim Verirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Öncelikli olarak kuşunuzun cinsiyeti bu anlamda önemlidir. Cinsiyete göre isim verebilirsiniz.
  • Kuşunuzun rengi diğer önemli faktörlerden birisidir. Renge göre isim seçenekleri farklı olabilir.
  • Eğitim olarak düşünceniz önemlidir. Özellikle konuşma eğitimi yapacaksanız ona uygun isim vermek daha doğru olacaktır. Çünkü muhabbet kuşları B, C, S, K gibi bazı harfleri daha kolay taklit edebilir. Böylece ismini çok daha kolay ve hızlı bir şekilde söyleyebilir.

Klişe haline gelmiş bazı muhabbet kuşu isimleri vardır. Siz bunlar arasından kolay bir tercih yapabilirsiniz veya kendi isteğinize göre daha özgün bir isim seçebilirsiniz.

Erkek Muhabbet Kuşları İçin İsim Önerileri

Paşa, Boncuk, Maviş, Can, Cicikuş, Sakar, Çakır, Paskal, Çapkın, Şaşkın, Havuç, Lokum, Barış, Duman, Tarçın, Şanslı, Azgın, Şah, Kırpık, Limon, Cafer, Minnoş, Yumoş, Bulut, Mıstık, Çıtır, Vezir

Dişi Muhabbet Kuşları İçin İsim Önerileri

Kapris, Sarışın, Fıstık, Yeşim, Sultan, Prenses, Gelincik, Pamuk, Karanfil, Lale, Şeyma, Çiçek, Şirin, Şeyda, Selena, Papatya, Menekşe, Miniş, Peri, Tatlı, Sütlaç, Aşkım, Tatlış, Şeker

Tabi ki bu isimler sadece ufak birkaç öneri, siz çok daha farklı isimler koyabilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki yorum bölümünden isim önerilerinde bulunabilir yada kuşunuzun özelliklerini yazarak öneri isteyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu