Yavru Kedi Sokakta Yaşayabilir Mi?

Soruyu Soran: Mısra Akbaş

Soru: Merhaba bugün yavru bir kedi gördüm yaralanmak üzere yakaladım ve bu kedinin annesi vardı ama ilgisizdi yavrusuna karşı, ne tam yavru ne tam erişkin tam ortası yani rahat yürüyor ve koşuyor bulunduğu ortam kötü ortamdı ve bir bahçedeydi oradaki aile kötü davrandığından dolayı mecburen almak zorunda kaldım barınağa bırakırım diye düşündüm evime alamam çünkü benimde bir kedim var cinsi siyam bilirsiniz ki kıskanç bir cins ve saldırır benim kedim ona daha sonra kediyi aldığımda üstümden inmek istedi atladı ve bir arabanın altına girdi motorda durdu ve çıkmadı oradan yarım saat uğraştım ama çıkmadı oradan ve benimde aklıma takıldı şimdi kendimi kötü hissettim aldığım için benim yüzümden bir şey olursa kendimi çok kötü hissederim sizce yapabilir mi sokakta yaşayabilir mi?

Cevap: Öncelikli olarak siz elinizden geleni yapmışınız, ona yardımcı olmak istemişiniz. Bu anlamda vicdanınız rahat olsun. Eğer yavruluk sürecini tamamladı ise sokaklarda yaşayabilir. Birçok kedi zaten bildiğiniz üzere sokaklarda yaşıyor. Keşke hepsinin bir yuvası, bir evi, sıcak bir ortamı olsa ama maalesef böyle olmuyor. Sokaklarda yaşayan kediler için şartlar çok daha zor ama bu anlamda yapabilecek fazla bir şey yok. Eminiz ki sizin ortamınız müsait olsa ona bir yuva açardınız.

Yavru kedimiz korktuğu için arabanın altına saklanmıştır. Kışın arabanın altı gibi daha sıcak ortamlar kediler tarafından tercih edilebiliyor. Bazen bu istenmeyen sonuçlara da neden olabiliyor. Yavrumuz korkusu geçince oradan çıkacaktır. Umarız kendisine sıcak bir yuva bulur.

Bu tarz bir durum ile karşılaşırsanız bir barınak veya veteriner kliniğine teslim etmeniz daha doğru olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu