Hollanda Muhabbet Kuşu Hakkında Bilgi

Muhabbet kuşları çok sevilen hayvanların arasındadır, meraklılarının dışında evinde hayvan beslemek isteyen pek çok kişinin ilk tercihi muhabbet kuşlarıdır. Muhabbet kuşlarının çeşitli türleri vardır, bunlardan birisi de Hollanda muhabbet kuşudur. Hollanda muhabbet kuşlarının diğer türlere göre bazı farklılıkları vardır. Yerli muhabbet kuşu türlerine göre bir miktar daha iri olan Hollanda muhabbet kuşlarının irilikleri boydan değil, göğüslerindendir. Ayrıca bu tür muhabbet kuşlarının kafaları da yerli muhabbet kuşlarına göre çok daha büyüktür. Hollanda muhabbet kuşu hakkında bilgi verilecek olduğunda genel olarak yerli muhabbet kuşlarına göre çok daha iridirler ve geniş kalıplıdırlar diyebiliriz.

Hollanda Muhabbet Kuşu Bakımı

Muhabbet kuşu beslemek isteyen kişiler öncelikle bu işin biraz meşakkatli olduğunu bilmelidirler. Muhabbet kuşları genel olarak 8-10 yıla kadar yaşamaktadırlar. Bu kadar uzun süreli bir bakım düşünmüyorsanız muhabbet kuşu almamanız tavsiye edilmektedir. Hollanda muhabbet kuşu bakımı da diğer muhabbet kuşu cinslerinin bakımı ile aynıdır. Bu muhabbet kuşları da kesinlikle uzun süreler açlığa dayanamazlar. Bundan dolayı yemlikleri sürekli olarak kontrol edilmelidir. Ayrıca bazı muhabbet kuşları yemlerinin kabuklarını yemliklerin içine bırakırlar. Bu durum da sizin yemlik içinde yem varmış gibi hissetmenize neden olacaktır. Muhabbet kuşlarının yemlikleri düzenli olarak kontrol edilmeli ve yem kabukları üflenerek temizlenmelidir.

Hollanda Muhabbet Kuşlarını Konuşturma

Muhabbet kuşu bakımı biraz da sevgiyle olmalıdır. Hollanda muhabbet kuşları diğer muhabbet kuşu türlerine göre daha konuşkan olarak bilinirler. Lakin unutmamak gerekir ki muhabbet kuşlarının konuşması için biraz sabır gerekmektedir. Her gün sürekli kelimeler tekrar etmeli ve beklemelisiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu